Arama sonuçları

Gençlerin çalışma motivasyonu daha yüksek

Gençlerin çalışma motivasyonu daha yüksek

Gençlerin çalışma motivasyonu daha yüksek çıktı. Yaş ilerledikçe çalışanlar için motivasyon da düşüyor. Türkiye’de 600.000’den fazla çalışana Ticket Restaurant Yemek Kartı, Ticket Business Fuel Akaryakıt Kartı, Ticket Compliments Hediye Kuponu gibi hizmetler sunan Edenred’in IPSOS’la gerçekleştirdiği “Çalışanların mutluluğu ve motivasyonu” konulu araştırma 15 ülkede, toplamda 14 bin çalışanla gerçekleştirildi.

YAŞ YÜKSELDİKÇE MOTİVASYON DÜŞÜYOR

Türkiyeden de 18 yaş üzeri 800’ü aşkın çalışanın katıldığı araştırmaya göre; Türkiye’de çalışanların yaşı yükseldikçe motivasyonu düşüyor. “Motivasyonum düşüyor” diyen 45 yaş üstü çalışanların oranı  yüzde 35’iken, bu oran 30 yaş altı çalışanlarda yüzde 15. 

ULAŞIM VE ÖĞLE YEMEĞİ İSTİYORLAR

Çalışanlar en çok yan hak olarak ulaşım ve öğle yemeği giderlerinin karşılanmasını istiyor. Kültürel akvititeler içerisinde en çok talep edilen etkinlik ise tiyatro. 

ÖZEL SEKTÖR VE KAMU ARASINDA FARK VAR

Araştırma sonuçları Türkiye’de özel sektör çalışanlarının motivasyonunun kamu çalışanlarına göre daha yüksek olduğunu da ortaya koyuyor. “Motivasyonum artıyor” diyen özel sektör çalışanlarının oranı yüzde 27.5 iken kamuda bu oran yüzde 20.9.

Aynı araştırmanın 2015 yılı sonuçları ise bu yıl çalışanların motivasyonun daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ankete katılanların genel ortalaması yüzde 35 iken bu yıl “İşte motivasyonum düşüyor” diyenlerin genel ortalaması yüzde 24. 

01-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş