Arama sonuçları

Hamdi Akın: İngilizce bilmeyene iş yok

Hamdi Akın: İngilizce bilmeyene iş yok

Hamdi Akın: İngilizce bilmeyene iş yok. Bu sözlerin sahibi Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın. Akfen Holding tarafından 1999 yılında kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) programına katılan üniversitelilerin mezuniyetinde konuşan Akın, yabancı dil bilmenin önemine işaret etti. 

İNGİLİZCE BİLMEYENE İŞ YOK 

Atfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın gençlere şunları söyledi: 

“İngilizce çok önem taşıyor. Bilmezseniz bizim gibi firmalarda yeriniz yok. İsterseniz okul birincisi olun ancak yabancı diliniz yoksa hiçbir şansınız olmaz” diye konuştu. Kendisinin 50 yaşından sonra İngilizceyi öğrenmeye başladığına dikkat çeken Akın, “Almanca okumuştum, İngilizce ile ilgili bir şey bilmiyordum. Ama önemini görüp bu yaşta çabaladım.  Türkiye’nin lokal değil uluslararası eğitimli insanlara ihtiyacı var. Telefonu kaldırdığınızda dünyanın her tarafında konuşabileceğiniz dostlarınız olmalı. Dünyada artık her şeye ulaşmak çok kolay hale geldi. Ama tek bir şart var: İngilizce. Bunu biliyorsan dünyada neler olduğunu hemen öğrenmek mümkün oluyor. Çok güzel analiz edip ahkam kesebiliyorsunuz. Aksi halde ne söyleniyorsa inanıyorsunuz. Kendi fikirlerinizi oluşturabilmek, dünyaya entegre olabilmenizi sağlayabilmeniz açısından anadil İngilizce. Bu bir aşağılık kompleksi durumu değil. Dilde milliyetçilik yapılmamalı.”

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE PROGRAM YAPIYOR

Akfen Holding tarafından 1999 yılında kurulan TİKAV, toplumsal ve ekonomik nedenlerle eğitim, kültür ve kişisel gelişim olanaklarına ulaşmada zorluk çeken üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlamayı hedeflediği Bireysel Gelişim Programı’nda (BGP) 300’ncü mezununa ulaştı. Her iki yılda bir Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan üniversitelerde okuyan ve mülakatlarla seçilen 25 öğrencinin alındığı programlarda 4 yılın sonunda üniversitenin hangi bölümünde olursa olsun çoğu uluslararası geçerliliği olan 30’a yakın kişisel gelişim sertifikası ile mezun olunuyor. 

Program ile bursiyer öğrenciler üniversite birinci sınıftan başlayarak dördüncü sınıfın sonuna kadar çeşitli kişisel gelişim, yabancı dil ve bilgisayar eğitimlerine, kültür-sanat ve toplum hizmeti programlarına, ulusal ve uluslararası projelere, söyleşilere, mesleki programlara katılıyorlar.

 

 

20-07-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş