Arama sonuçları

'Işık-IBM Kuluçka Merkezi' açıldı

'Işık-IBM Kuluçka Merkezi' açıldı

Işık Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi bünyesinde, IBM işbirliği ile, Maslak kampusunda üniversite öğretim üyelerinin, öğrencilerinin, çalışanlarının ve mezunlarının girişimcilik faaliyetlerini desteklemek üzere 'Kuluçka Merkezi' açtı. 

FMV Işık Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Ali Beba, "Işık Üniversitesinde yapılan akademik araştırmalar sonucunda ortaya çıkan yeni bilginin toplum için yararlı ürün ve hizmetlere dönüşmesi çok sayıda atılım yaptık. Rektörümüz Prof. Dr. Şirin Tekinay’ın Işıklı Yenileşim sloganı ile başlattığı yeni nesil üniversite olma hedefimizi bu merkez ile fiziksel olarak taçlandırmış olduk" dedi.

EN AZ 10 FİKİR TİCARİLEŞECEK
Işık Üniversitesi Kuluçka Merkezi'nde önümüzdeki 3 yıl içinde en az 10 yeni fikri kalıcı ve sürdürülebilir şekilde ticarileştirilmesi planlanıyor.

IBM DESTEKLİYOR
Uluslararası teknoloji şirketi IBM’in dünya çapındaki yarışmasında başarılı bulunup desteğe hak kazanan Işık Üniversitesi’nde kurulan Işık Kuluçka Merkezi’nin diğer merkezler ile sadece bir isim benzerliği olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ali Beba, "Merkezimizin mevcut merkezlerden en büyük farkı, inovasyon ve girişimcilik alanında uluslararası deneyime sahip 8 üyeden oluşan Danışma Kurulu sayesinde burada geliştirilecek ürün ve hizmetlerin tüm dünyaya derhal ulaşabilecek olmasıdır" dedi. 

20-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş