Arama sonuçları

Kampüsler Farklı, ODTÜ Ruhu Aynı

Kampüsler Farklı, ODTÜ Ruhu Aynı

Kampüsler Farklı, ODTÜ Ruhu Aynı. 61 başarılı yılı geride bırakan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ); eğitim, araştırma–geliştirme ve topluma hizmet alanlarındaki öncü konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Prestijli uluslararası üniversite sıralamalarında Türkiye’nin ve bölgenin en iyi üniversitelerinden biri olarak gösterilen ODTÜ’nün mezunları; dünyanın farklı coğrafyalarında, diplomalarından aldıkları güçle kariyerlerini ilerletiyor.

ODTÜ BİR YAŞAM BİÇİMİ

ODTÜ asla yalnızca meslek edinilen bir okul değil. ODTÜ, bir yaşam biçimi. ODTÜ’lüler “Bizler dünyayı değiştirebiliriz” sloganından aldıkları güçle yakın çevrelerinden başlayarak dünyayı daha iyi anlamak ve daha iyi bir dünya yaratmak için akıl yürüten ve çabalayan, hayat boyu öğrenen ve gelişen aydın bireyler. ODTÜ’de öğrenci olmak yalnızca bir meslek ve diploma değil, bütün bir hayata yön verecek bir duruş ve köklü bir akademik gelenek de kazandırıyor.

ODTÜ’de eğitim oldukça ciddiye alınır. ODTÜ hocaları eğitimi sınıfla sınırlamadan, alanında donanımlı, rekabet edebilecek, güncel bilgilere sahip, kendini geliştirme alışkanlığı kazanmış mezunlar yetiştirmek için yorulmadan çalışır. ODTÜ’nün ‘zorluğu’ da buradan gelir: ODTÜ’de sınav için değil, hayat için öğrenilir. ODTÜ’nün son teknoloji laboratuvarları, sektörün önde gelen firmaları ile kurulan işbirlikleri, duayen hocaları ve öğrencilerin birbirinden öğrendiği kampüs ortamı ODTÜ’de öğrenci olma deneyimini benzersiz şekilde zenginleştirir.

HAYALLERİ BÜYÜK İDDİALI GENÇLERİN ÜNİVERSİTESİ

ODTÜ; hayalleri büyük, kararlı ve iddialı gençlerin üniversitesi. Öğrenci olarak ODTÜ’nün üç kampüsünden birinin kapısından girenler, mezun olurken o kapıdan bambaşka insanlar olarak çıkacaklarını biliyor. ODTÜ mezunları Türkiye’de rekabetçi sektörlerin aranan elemanları olarak kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapıyor. ODTÜ’nün uluslararası prestijiise kariyerini Türkiye dışında sürdürmek isteyen ODTÜ’lülere sayısız kapı açıyor.

YURTDIŞINA İLK KAMPUS AÇAN ODTÜ OLDU

Eğitim-öğretim alanında Türkiye’de pek çok ilke imza atan ODTÜ, Türkiye’nin ülke dışında kampüs açan ilk üniversitesi unvanını da elinde tutuyor. 2006 yılında faaliyetlerine başlayan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü, ODTÜ’nün geleneklerini, ruhunu ve kalitesini Kuzey Kıbrıs’ta öğrencilerle buluşturuyor. 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü; ODTÜ standartlarında ve ODTÜ geleneklerine uygun olarak, 14 lisans programında yeni ODTÜ’lüleryetiştiriyor. İnşaatı, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü arazisinde bu yıl başlayan Kalkanlı Teknoloji Vadisi ise Akdeniz’in teknoloji üssü olma iddiasıyla ODTÜ öğrencileri ile sektörünün öncüsü Ar-Ge firmalarını buluşturmaya hazırlanıyor.

Eğer sizler de kariyerinize iddialı bir adım atmak, aldığınız eğitimle öne çıkmak, fark yaratmak ve farklı olmak istiyorsanız yeriniz ODTÜ’nün üç kampüsünden birisi olmalı! Heyecanlı, iddialı, rekabetçi ve kararlı gençlerin yeri ODTÜ’dür.

12-07-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş