Arama sonuçları

Kariyer Fest 6 bin genci ağırladı

Kariyer Fest 6 bin genci ağırladı

Kariyer Fest 6 bin genci ağırladı. “Geleceğin Seni Bekliyor” sloganıyla yapılan Okan Üniversitesi Kariyer Fest 2017’ye, İstanbul ve çevre illerden 6 bin lise öğrencisi katıldı. Etkinlikte konuşma yapan Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan 1999yılında kurulan üniversitenin 85 öğrenciyle eğitime başladığını hatırlattı. 

KARİYER FEST LİSELİLERİ BULUŞTURDU

Bugün üniversitedeki öğrenci sayısının 25 bine ulaştığını anlatan Okan, şöyle konuştu: 

“İş dünyasına en yakın üniversite olması Okan Üniversitesi’nin en önemli farklarından biri. Bunun yanı sıra öğrencilerimize 2. dil olarak Arapça, Rusça ve Çince dillerinden birini daha öğrenme imkanı veriyoruz. Ayrıca öğrencilerimize Miami’deki üniversitemiz Okan International University’de hazırlık sınıfını okuma fırsatı tanıyoruz.” 

BÖLÜMLERİ HOCALARDAN DİNLEDİLER

Kariyer Fest liseli gençlere hem üniversite kampusunu görme hem de bölümleri tanıma fırsatı verdi. Öğrenciler fakülte dekanları ile öğretim üyelerinden bölümlerle ilgili bilgi aldı. Festivalde, Okan Üniversitesi’nin düzenlediği Liselerarası Müzik Yarışması, Liselerarası Bilgi Yarışması ve Liseli Gençler Sosyal Girişimcilik Proje Yarışması’nda derece alan öğrencilere Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ve Rektör Prof. Dr. Şule Kut tarafından ödülleri verildi. Sahneye ise Buray çıktı. 

14-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin