Arama sonuçları

Kılıçdaroğlu: Açığa alınan öğretmenlerin yanındayız

Kılıçdaroğlu: Açığa alınan öğretmenlerin yanındayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, salonda eğitim sendikalarının temsilcilerinin olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, eğer bir topluğum geleceğe güçlü bakmak istiyorsa öğretmenlerine gereken değeri vermek zorunda olduğunu ifade etti. 

Kılıçdaroğlu, "Darbe sonrası darbe fırsatçılığı yapıp, 'sendikaya üye oldular' diye öğretmenlerin görevine son verilmesini asla ve asla kabul etmiyoruz. Sendikaya üye olmak anayasal bir haktır. Bu kurumlara üye olmak devlet memurluğundan atılmanın gerekçesi olamaz. O nedenle biz, açığa alınan ve görevden atılan bütün öğretmenlerin yanındayız. Sonuna kadar sizlerin haklarını savunacağız." dedi.

'ÖĞRETMEN VAR, ÖĞRETMEN VAR'

"Ama öğretmen var, öğretmen var" diyen Kılıçdaroğlu, Burdur'da bir öğretmenin, "Bir kadın evinden süslenip çıkıp evine dönene kadar kaç erkeğin şehvetini tahrik etmişse o kadar erkekle zina yapmış gibidir" mesajını paylaştığını belirtti.

Bu öğretmenin öğretmenlikten alınması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Olmayan bir hadis üzerinden Sevgili Peygamberimizi istismar eden bu adamın öğretmen olmaması lazım. Ne yaptılar; vekildi, asil olarak tayin ettiler. Buradan Milli Eğitim Bakanı'na seslenmek isterim: Kendisine sonsuz saygım var ama ne olur bu tür insanları milli eğitim camiasında barındırmayın. Ben her insanın inancına, yaşam tarzına saygılıyım ama birisinin sevgili Peygamberimizi istismar etmesine tahammül edemem." diye konuştu.

KİTAPLARI BASANLAR DEĞİL ÖĞRETMENLER GÖREVDEN ALINDI 

Kılıçdaroğlu, okulların açıldığını ancak henüz kitapların basılmadığını aktararak, kitapları basan kadroların değil öğretmenlerin görevden alındığını ileri sürdü.

Proje okullarına değinen Kılıçdaroğlu, veli ve öğrencilerin okullarına sahip çıkmak için eylem yaptığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi Ortaçağ kuşağına götürmek istiyorlar. Yapabilirler mi? Buna asla izin vermeyeceğiz" dedi.

"Mağdur edebiyatı" tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, bu konuda iktidar yetkililerinin "mağdur varsa millettir" dediğini anımsattı. Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Ben de milletten söz ediyorum zaten. Bütün mağdurlara sahip çıkacağız. Örnek vereceğim, öğretmeni öğretmenlikten atıyorsunuz. Lojmandan da atıyorsunuz. Bu öğretmen, çoluk çoçuğunun geçimini sağlamak için Bursa'nın Kestel pazarında sivri biber satıyor, ne yapacak? Belediye zabıtası tezgahı kaldırıyor, 'sen biber satamazsın FETÖ'cüsün' diye. İnsanda biraz vicdan olur. 'Bir kişi suç işledi diye bütün aileyi açlığa mahkum etmek hangi dinde hangi kitapta var? Çıkıp birisi bana açıklasın."

19-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin