Arama sonuçları

LGS puanları ne zaman açıklanacak?

LGS puanları ne zaman açıklanacak?

LGS puanları ne zaman açıklanacak? Geçtiğimiz 2 Haziran’da yapılan ve sonuçları sınavla öğrenci alacak 1367 devlet lisesine yerleştirmede ve LGS puanıyla öğrenci alan özel liselere kayıtlarda kullanılacak olan Liseye Geçiş Sınavı’nida (LGS) puanlar bugün açıklanıyor. Peki sonuçlar saat kaçta açıklanacak?

 LGS PUANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi Twitter hesabı üzerinden  "Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınav sonuçları saat 16.00'da meb.gov.tr internet adresinden açıklanacak" açıklamasında bulundu. Buna göre adaylar LGS puanlarına saat 16.00'dan itibaren meb.gov.tr üzerinden ulaşabilecek.

LGS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte önce aralarında yabancı ve özel liselerin olduğu özel okullarda kayıt dönemi başlayacak. Bu liselerde kayıtlar 11 Temmuz’da bitecek.

Devlet liseleri için tercih dönemi ise 2-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Özel liselere kayıt yaptıranlar devlet liseleri için tercih yapamayacak.

LGS YERLEŞTİRME KILAVUZU DA ÇIKACAK

Sınavla ve sınavsız liselere yerleştirmelerin nasıl olacağını LGS yerleştirme kılavuzu da LGS puanlarıyla birlikte açıklanacak. 

 

26-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş