Arama sonuçları

LGS SEMİNERLERİ: FMV Işık Ortaokulu Erenköy Kampusu’nda velilerle buluştuk

LGS SEMİNERLERİ: FMV Işık Ortaokulu Erenköy Kampusu’nda velilerle buluştuk

LGS seminerleri sürüyor. 1 Haziran’da yapılacak Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili hem öğrenci hem de velilerle sürdürdüğümüz LGS seminerlerimiz devam ediyor. 2019 LGS’ye girecek öğrencilerin de onların velilerin de merak ettikleri sorular var.

FMV Işık Ortaokulu Nişantaşı Kampusu’nda öğrencilerden sonra bu kez de FMV Işık Ortaokulu Erenköy Kampusu’nda velilerle buluştuk.

LGS SEMİNERLERİ: FMV IŞIK ORTAOKULU ERENKÖY KAMPUSU'NDA VELİLERLE BULUŞTUK

Seminerlerimizde Liseye Geçiş Sistemi (LGS) hakkında bilgi verirken, hem sınavı (LGS) hem de yerel yerleştirmeyle ilgili bilgilere yer veriyoruz. LGS’ye hazırlanan öğrencilerin nelere dikkat etmesi gerektiği, sınavın ve soruların yapısı, LGS puan hesaplama yöntemi en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir başka konu ise yerel yerleştirme yani sınavsız öğrenci alan liselere yapılacak yerleştirmeler.

Veliler, LGS yerleştirmelerinde hangi kriterlerin kullanacağı konusunda aydınlatıcı bilginin yanı sıra başta yabancı özel liseler olmak üzere özel okullarda kayıt sisteminin nasıl gerçekleştiğini öğrenmek istiyor.

Yanıtını aradıkları soru ise bu yıl sistemde hangi değişikliklerin olacağı ve gelecek yıl sınav ve yerleştirme sisteminin değişip değişmeyeceği.

KILAVUZ NİSAN AYINDA ÇIKACAK

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da sınav kuralları ile yerleştirme kriterlerine yer vereceği 2019 LGS kılavuzunu hazırlıyor. Kılavuzun ise nisan ayı içerisinde çıkması bekleniyor.

LGS seminerleri önümüzdeki günlerde de devam edecek.

 

 

21-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş