Arama sonuçları

LGS skandalı: Sorular nasıl paylaşıldı?

LGS skandalı: Sorular nasıl paylaşıldı?

LGS skandalı: Sorular nasıl paylaşıldı? İstanbul'da cumartesi günü yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sırasında, cep telefonu üzerinden görüntü alarak sınav sorularını paylaştığı iddiasıyla gözaltına alınan 3 öğretmen serbest bırakıldı.

LGS SKANDALI: SORULAR NASIL PAYLAŞILDI?

Alınan bilgiye göre, 2 Haziran Cumartesi günü İstanbul'da bir okulda gerçekleştirilen LGS sırasında, sınava girmeyen bir öğrencinin kitapçığından görüntü almak suretiyle sınav sorularının paylaşıldığı iddiası üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.  

3 ÖĞRETMEN GÖZALTINA ALINDI, SERBEST BIRAKILDI

Soruştura kapsamında paylaşım yaptığı iddia edilen 3 öğretmen gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen öğretmenler, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun kapsamında ilgili kurumlardan soruşturma izni alınması gerektiği için haklarında işlem yapılmayarak serbest bırakıldı.

CEP TELEFONLARI İNCELENECEK

Bu arada soruşturma kapsamında Nöbetçi Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'nden öğretmenlere ait cep telefonu üzerinden yapılan paylaşımlarla ilgili gerekli incelemelerin yapılabilmesi amacıyla karar alındı.

SINAV İPTAL EDİLECEK Mİ?

Bu arada sosyal medyada da soruların çalınmış olabileceğine dikkat çekilerek, iptal edilmesi gerektiği dile getiriliyor. Veliler, sınav devam ederken soruların nasıl olup da paylaşıldığını soruyor.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA YOK

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

AA

04-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş