Arama sonuçları

LGS’ye Doğru Semineri bu kez de FMV Işık Ortaokulu Ayazağa Kampusu’nda

LGS’ye Doğru Semineri bu kez de FMV Işık Ortaokulu Ayazağa Kampusu’nda

 

LGS'ye Doğru seminerlerimiz sürüyor. Öğrenci ve velilerin merak ettikleri soruları LGS'ye Doğru başlığıyla düzenlediğimiz seminerlerde yanıtlıyoruz. 

1 Haziran’da yapılacak ve yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılması beklenen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili hem öğrenci hem de velilerin merak ettiği  sorular var. Bu kez de seminerimiz FMV Işık Ortaokulu Ayazağa Kampusu'nda veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

LGS'YE DOĞRU: FMV IŞIK ORTAOKULU AYAZAĞA KAMPUSU'NDA VELİ VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTUK

Seminerlerimizde Liseye Geçiş Sistemi (LGS) hakkında bilgi verirken, hem sınavı (LGS) hem de yerel yerleştirmeyle ilgili merak edilenleri de yanıtlıyoruz. LGS’ye hazırlanan öğrencilerin nelere dikkat etmesi gerektiği, sınavın ve soruların yapısı, okul notlarının etkisi bu seminerlerde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Yine merak edilen bir başka konu da 2019 LGS'de hangi değişikliklerin olacağı.

SINAV ZOR OLACAK MI?
 

Veliler, LGS yerleştirmelerinde hangi kriterlerin kullanacağı konusunda aydınlatıcı bilginin yanı sıra başta yabancı özel liseler olmak üzere özel okullarda kayıt sisteminin nasıl gerçekleştiğini öğrenmek istiyor. Öğrencilerin merak ettiği ise sınavın zor olup olmadığı.

KILAVUZ NİSAN AYINDA ÇIKACAK

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da sınav kuralları ile yerleştirme kriterlerine yer vereceği 2019 LGS kılavuzunu hazırlıyor. Kılavuzun ise nisan ayı içerisinde çıkması bekleniyor.

FMV Işık Okulları ile birlikte düzenlediğimiz LGS’ye Doğru seminerleri Nişantaşı, Erenköy, Ispartakule ile Ayazağa Kampusları’nda yoğun veli ve öğrenci katılımıyla gerçekleşti.  

LGS’ye Doğru seminerlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek.

 

12-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş