Arama sonuçları

Liseye geçiş sınavı 2 Haziran’da yapılacak

Liseye geçiş sınavı 2 Haziran’da yapılacak

Liseye geçiş sınavı 2 Haziran’da yapılacak. Önceki gün örnek soruları yayımlanan liseye geçiş sınavı 2 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018 yılı  sınav uygulama takvimini yayımladı.

LİSEYE GEÇİŞ SINAVI 2 HAZİRAN'DA YAPILACAK

Buna göre TEOG yerine getirilen liseye geçiş sınavı 2 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak. Bu sınava isteyen öğrenciler katılacak. Sınav fen, Anadolu, sosyal bilimler ile aralarında imam hatip liselerinin de yer aldığı proje okulların da bulunduğu liseler için yapılacak.

Aralarında yabancı özel liselerin de yer aldığı özel okullar da öğrencilerini bu sınavın sonuçlarına göre alacak.

Takvime göre 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar için gerçekleştirilecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı da (İOKBS) 3 Haziran 2018 tarihinde saat 10.00´da yapılacak.

 ÖRNEK SORULAR YAYIMLANDI

Bu arada MEB önceki gün liseye geçiş sınavı örnek sorularını yayımladı. Bu yıl 8'inci sınıfta okuyan 1.2 milyon öğrenci ile velisinin merakla beklediği liseye geçiş sınavı ile ilgili 45 örnek soru “sayısal" ve "sözel" olmak üzere açıklandı.

Sorular hem eğitimciler hem de öğrenciler tarafından zor bulundu ve zaman sorunu yaşanabileceği ifade edildi.

SINAV İKİ BÖLÜMDEN OLUŞACAK

2 Haziran’da yapılacak sınav sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşacak. Öğrencilere iki ayrı kitapçık ve iki ayrı cevap kağıdı verilecek. Sözel bölüm 20 Türkçe, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile 10 yabancı dil olmak üzere 50 sorudan oluşacak. Bu bölümün süresi 75 dakika olacak. Sayısal bölümde 20 fen, 20 matematik olmak üzere 40 sorudan oluşacak ve 60 dakika süre verilecek.

 

30-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş