Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Mangala’yı öğrencilere Muratbey öğretecek

Mangala’yı öğrencilere Muratbey öğretecek

Mangala’yı öğrencilere Muratbey öğretecek. Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala’yıöğrencilere peynir markası olan Muratbey öğretecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) okullarda öğretilmesini teşvik ettiği Mangala, tarihte Türklerin geliştirdiği ilk zekâ oyunu olarak kabul ediliyor.

Muratbey’in çocuklara yönelik başlattığı sosyal sorumluluk projesi Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilkokullarda yürütülecek. İlkokullar arası Mangala Turnuvası düzenlenecek. Pilot bölge olarak belirlenen İstanbul Beyoğlu’nda başlayacak proje kapsamında ilçedeki tüm okullara mangala oyun seti de hediye edilecek.

SOSYAL SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRİYORUZ

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol toplumla olan ilişkilerinin sadece üretim ve ürünlerle sınırlı olmadığını söyledi. Kuruldukları ilk günden bu yana hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle tüm kaynaklarını toplumun hizmetine sunduklarını vurgulayan Erol, “Yine çocuklara yönelik, yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmenin mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz” dedi. 

ÇOCUKLARA PEYNİRİ SEVDİRDİK

Erol, proje ile ilgili şunları söyledi: 

“Peynire zekâ katarak çocuklara peynir yemeyi sevdiren Muratbey olarak şimdi de kültürümüzden derin izler taşıyan Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala’yı çocuklarımıza öğreteceğiz. Mangala, 4 bin yıllık bir geçmişe sahip bir zekâ oyunu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda öğretilmesi teşvik edilen, zekâ gelişimine de katkı sağlayan bu oyunun çocuklarımızla buluşturarak hem eğlenmelerini, hem de kültürel zenginliğimize sahip çıkmalarını sağlamış olacağız. Ayrıca bu tarihi oyunun gelecek kuşaklara aktarılması ve tanıtılması bakımından da önemli bir görev üstleniyoruz. Türk topluluklarında 4 bin yıllık geçmişe sahip olan oyunla birlikte binlerce öğrencimiz hem Mangala oyunu ile tanışacak hem de stratejik düşünme kabiliyetlerini geliştirecekler.”

21-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin