Arama sonuçları

MEB ve Ensar ‘sabır’ öğretecek

MEB ve Ensar ‘sabır’ öğretecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), istismar skandallarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’na yeni bir projeyle okul kapılarını açıyor. Vakıf, okullarda ‘sabır’ konulu yarışma düzenleyecek. Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre MEB, Karaman’da “misafirhane” adı altındaki kaçak yurtlarda erkek çocuklara istismar skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı ile işbirliğini sürdürmeye devam ediyor. Bakanlık 7’ncisi düzenlenecek “Türkiye Değer Ödülleri” törenleri için bütün okulların kapısını yeniden Ensar Vakfı’na açacak. Vakfın bu yılki yarışma konusu “sabır” olacak.

Bakanlığın illere talimatında Ensar Vakfı ile ilişki “değerlerimizin yaşatılması, öğrencilerimizle buluşturulması, okullarımızdan başlamak üzere tüm toplum ve insanlığa yayılması” olarak belirtildi. Yarışmada Ensar Vakfı’nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Değerler Eğitimi Merkezi (DEM) de proje ortağı ve sponsoru olarak yer aldı.

ADAY ÖĞRENCİLER BELİRLENECEK

Çocuklar, yeniden dini vakfın değerlendirmesine sunulacak. Okul idaresi başkanlığında, okul rehber öğretmeni, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, sınıf öğretmeni ve okul yönetimi ile yapılan değerlendirmelerle “aday öğrenciler” belirlenecek. Ödül şartnamesinde, öğretmenlerin gözlemleri, öğrencinin örnek davranışları, diğer öğrencilerden ayırt eden özellikleri, öğrencideki bu değerin kendisi ve çevresine yansıması kriterlerine göre çocuklar “aday” gösterilecek. Ayrıca çocukların resim, şiir, hikâye, kısa film ve karikatür dallarında “sabır” değerini ifade etmeleri istenecek.

06-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş