Arama sonuçları

Nesibe Aydın bu kez Kocaeli'de okul açıyor

Nesibe Aydın bu kez Kocaeli'de okul açıyor

Nesibe Aydın bu kez Kocaeli'de okul açıyor. 1984 yılından itibaren eğitim sektöründe yer alan Nesibe Aydın Okulları, yeni projesini Kocaeli’de gerçekleştiriyor. İki etapta gerçekleşecek olan projenin, birinci etabı Kocaeli’nin Yahya Kaptan bölgesinde yer alıyor. Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan Nesibe Aydın Kocaeli Okulları birinci etap binası, 18 derslik, 1 kapalı spor salonu, 1 konferans salonu, kütüphane, laboratuvar ve diğer sosyal alanlardan oluşuyor. 

NESİBE AYDIN BU KEZ KOCAELİ'DE OKUL AÇIYOR

2018-19 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan okul, hem merkezi bir noktada bulunması, hem de güçlü öğretmen kadrosu ile Kocaeli’de fark yaratacak bir iddia taşıyor. Projenin ikinci etabının ise, 60 derslikli, 10.000 m2 kapalı alana sahip ve tam donanımlı bir eğitim kampusu olarak önümüzdeki yıl, ilk etaba yakın bir bölgede inşaatına başlanacak.

4'ÜNCÜ ŞEHİRDE OKUL AÇILIYOR

Nesibe Aydın Okulları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mirkan Aydın şu anda Ankara, Konya ve Antalya’da 7 ayrı tesiste, 5 bin öğrencinin öğrenim gördüğünü söyleyerek, şunları anlattı: 

7 öğrenci başına, 1 eğitimci düşüyor. Her yıl üniversite sınavlarında elde ettiğimiz Türkiye dereceleri, kursa ya da özel derse ihtiyaç bırakmayan sınavlara hazırlık modelimiz, üç öğrencimizden birinin lisanslı sporcu olduğu spor politikamız, IB-DP, IB-PYP ve Cambridge gibi dünyanın sayılı diploma programlarına akredite olmamız gibi birçok husus, okullarımıza ilgiyi yükseltiyor. Her ne kadar okullarımıza olan talep çok yüksek olsa da, Nesibe Aydın Okulları’nda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, okulumuzun baraj puanını yakalaması ve Nesibe Aydın disiplini ve çalışma temposunu içselleştirmesi gerekmektedir.

ŞUBAT'TA GİRİŞ SINAVLARI VAR

Kocaeli projemize, 2017 Ocak ayında başladık. Okulumuzun öğrencilerinin üniversiteye hazırlık çalışmalarında, kursa ya da özel derse gitmeden, okuldaki program ile istedikleri üniversitelere yerleşmeleri, Kocaeli’de bu yönde beklentisi olan öğrenci ve velilere büyük katkı sağlayacaktır. Kocaeli’den, İstanbul’dan anlaştığımız değerli öğretmenlerimiz var. Bu projemizi, Kocaeli’ndeki iki değerli eğitimci Atila Malçok ve Musa Vayiç ile birlikte ve ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Şubat ayından itibaren, okula giriş sınavları için başvuru almaya başlanacak. 

30-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin