Arama sonuçları

Nesibe Aydın'da Gelişim Bilim Programı

Nesibe Aydın'da Gelişim Bilim Programı

Günümüzde okulların eğitim sistemlerinde, bireylerin hızla değişen bilgileri öğrenip, öğrendikleri bu bilgileri gerçek yaşamlarında da kullanabilmeleri, sorun çözen, eleştirel bakış açısına sahip, empati yeteneği gelişmiş özgün bireyler yetiştirmek ön plana çıkıyor. Bu amaca ulaşmak için “Her çocuğun farklı öğrenme hızı, öğrenme potansiyeli ve öğrenme ihtiyacı vardır” ilkesinden yola çıkarak bu bireysel farklılıklar doğrultusunda zenginleştirilmiş ve farklılaştırılmış eğitim-öğretim programlarına duyulan gereksinim artıyor. 

Farklı içeriklere sahip bir programın var olması gerekliliği bilinciyle Özel Nesibe Aydın Okullarında haftasonları farklı atölye ve içeriklere sahip bir program olan Gelişim Bilim Programı (GBP) uygulanıyor. Bu program farklı öğrenme hızları ve potansiyelleri olan öğrencilere ihtiyaçları doğrultusunda bilimsel temellere dayanan eğitim imkanı sağlıyor.

Öğrencilerin güçlü yanlarını tanımlamak, bu öğrencilerin potansiyellerini en üst düzeye taşımalarına yardımcı olmak, farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitim olanakları sunarak öğrencilerin derinlemesine öğrenmelerini ve öğrenmelerinden doyum almalarını sağlamak, sadece öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanan bir ortam değil, sosyal duygusal becerileri temelinde karakter gelişimine katkıda bulunmak amaçlarıyla hazırlanan programa Ankara da öğrenim gören tüm öğrenciler katılabiliyor.

01-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş