Arama sonuçları

Öğrencilere verilen broşürdeki ant

Öğrencilere verilen broşürdeki ant

Bugün 18 milyonu aşkın öğrenci için ilk ders “15 Temmuz” ile başlayacak. Öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 15 Temmuz ile ilgili hazırlanarak dağıtılan broşürlerde de “Şehidim” diye başlayan ant okunacak. 

OKULLARA DUALI AÇILIŞ 

MEB, 2016-2017 eğitim-öğretim yılını okullarda "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" teması ile düzenlenecek törenlerle açacak. Açık öğretim öğrencileri dahil, örgün eğitimde resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ile 900 bin öğretmen için ilk ders 15 Temmuz olacak. Hem resmi hem de özel okullar bu törenlerle açılacak. 

Bakanlık okullar için bir de taslak program hazırladı. Bu taslak programa göre anma programı, şehitler için saygı duruşu ve devamında İstiklal Marşı ile başlayacak, şehitlerin ruhu için Fatiha okunarak devam edecek. Bakanlık tarafından hazırlanan iki videoda da 15 Temmuz günü yaşananlara yer verilecek. 

ŞEHİDİM BAŞLIKLI ANT

Törenlerde öğrencilere MEB tarafından gönderilen broşürler de dağıtılacak. Bu broşürler 8 sayfa. “Sevgili Öğrenciler” diye başlayan bu broşürlerde 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve yaşamını yitirenlerin fotoğrafları yer alıyor. Broşürde bir de “Bir destan yazıldı o gece” başlıklı sayfada “Şehidim” başlıklı bir ant bulunuyor. 

İşte bu ant:

Şehidim! 

Aziz ve mübarek hatıran önünde bir kez daha söz veriyorum ki, 

Üzerinden asırlar geçse bile 

Şehadetinle hayat bulan bu kutlu destanı asla unutmayacak, 

Asil ve temiz kanınla suladığın bu toprakları her hal ve şart

Altında tıpkı senin gibi canım pahasına koruyacağım!

İnsanı insan yapan hasletlerin, vatanı vatan yapan değerlerin

En mükemmel örneğini oluşturan şansı direnişini, 

Vatan aşkıyla kutsanmış bir yaşama bilincine dönüştürecek

Ve yarınlara istikamet çizen zaman ötesi bir ruh olarak 

Muhafaza edeceğim!

18-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin