Arama sonuçları

Öğretmene seçim izni

Öğretmene seçim izni

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin 2018 yılı Haziran ayı mesleki çalışma takvimini revize etti. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada öğretmenlerin yürütecekleri mesleki çalışmaların takvimini hem bayramlarını güzelce geçirebilmeleri  hem de seçim sürecinde demokratik haklarını rahatça kullanabilmeleri açısından revize edildiğini belirtti. İşte Tekin'in açıklamaları:

"Değerli çalışma arkadaşlarım, Haziran 2018 döneminde öğretmenlerimizin yürütecekleri mesleki çalışmaların takvimini hem bayramlarını güzelce geçirebilmeleri  hem de seçim sürecinde demokratik haklarını rahatça kullanabilmeleri açısından şu şekilde revize ettik:

Ögretmenlerimiz mesleki çalışmalarının ilk haftasını 9-13 Haziran tarihleri arasında görev yaptıkları okullarda, ikinci haftasını 18-22 Haziran tarihleri arasında ise istedikleri il/ilçelerde başvurularını yaparak yürütecekler; 14 Haziran arefe günü ve 25-29 Haziran tarihleri arasında ise idari izinli sayılacaklardır.

Bu vesileyle bütün çalışma arkadaşlarıma verimli bir mesleki çalışma dönemi diler, bu vesileyle emeklerinden dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ederim."

26-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin