Arama sonuçları

Okul onlar için ‘uyum eğitimi’ ile başlayacak

 Okul onlar için ‘uyum eğitimi’ ile başlayacak

Okul onlar için ‘uyum eğitimiı’ ile başlayacak. 2017-2018 öğretim yılı 18 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Ancak bazı öğrenciler için okullar bir hafta önce açılacak. Çünkü uyum eğitimi var. İki yıldır yapılamayan uyum eğitimi bu yıl tekrar gerçekleştirilecek.

OKUL ONLAR İÇİN ‘UYUM EĞİTİMİ’ İLE BAŞLAYACAK

Uyum eğitimine katılacak öğrenciler için okullar 1 hafta önce açılacak. Bu öğrenciler 11 Eylül-15 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimi yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) uyum eğitimine girecek öğrenciler için özel bir kılavuz çıkardı. Uyum haftası ile ilgili bilgilerin yer aldığı kılavuzda uyum eğitiminin amacının öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak olarak açıklandı. Uyum eğitimi 2006-2007 eğitim öğretim yılından bu yana uygulanıyor.

UYUM EĞİTİMİNE BU YIL 9’LAR DA EKLENDİ

Uyum eğitimine bu yıl 9’uncu sınıflarda katılacak. Buna göre de okul zili okul öncesi, 1’ler ve 5’ler ve bu yıl 9’lar için bir hafta önce çalmış olacak. Böylece bu yıl ilk kez yeni müfredatın uygulanacagğı 1. 5. ve 9’uncu sınıflar uyum eğitimine girmiş olacak. 

08-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin