Arama sonuçları

TEOG kaldırıldı mı? Cevabı kim verecek?

TEOG kaldırıldı mı? Cevabı kim verecek?

TEOG kaldırıldı mı? Cevabı kim verecek? Geçtiğimiz Cuma gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalında “TEOG’un kaldırılması lazım” sözlerini söylemesi ile birlikte TEOG tartışması da yaşanmaya başladı.

Bu yıl 29-30 Kasım tarihlerinde yapılacak ve 8’inci sınıfta okuyan 1.2 milyon öğrencinin girmesi beklenen TEOG sınavlarının yapılıp, yapılmayacağı da belirsizlik kazandı. Tüm tartışmaları endişe ile izleyen ailelerin yanıtını aradıkları soru ise “TEOG kaldırıldı mı?” ve “Bu sene TEOG yapılacak mı?”

TEOG KALDIRILDI MI? CEVABI KİM VERECEK?

İşte bu soruya henüz yanıt veren biri olmadı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu konuyla ilgili tüm soruları yanıtsız bırakıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye giderken “Uygulamaya girmesi konusunda herhangi bir mani yok. Hemen bu adımın atılması mümkün” sözleri bu yıl TEOG sınavlarının yapılmayacağı şeklinde yorumlandı.

TEOG BU YIL YAPILACAK MI?

Ancak TEOG’un kaldılıp kaldırılmadığı, bu yıl TEOG sisteminin liselere geçişte kullanılıp kullanılmayacağı, TEOG yerine hangi sistemin geleceği şu anda net değil. TEOG kaldırıldı mı sorusunu da henüz yanıtlayan yok.

Ancak bu sorunun yanıtı yarın verilecek. Başbakan Binali Yıldırım ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarın 2017-2018 öğretim yılı açılışını birlikte Şanlıurfa’da yapacaklar. TEOG’un kaldırılıp, kaldırılmadığına ilişkin soruyu da birlikte yanıtlayacaklar.

TEOG KALDIRILIRSA HER OKUL KENDİ SINAVINI MI YAPACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD hareketinden önce fen ya da Anadolu liselerine gidecek çocuklar için sınavları bu liselerin kendilerinin yapabileceğini söylemişti. Bu sınavların da MEB kontrolünde gerçekleşeceğini belirtmişti.

17-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş