Arama sonuçları

Okulun ilk günü ailelerin fotoğraf yarışı vardı

Okulun ilk günü ailelerin fotoğraf yarışı vardı

Okulun ilk günü ailelerin fotoğraf yarışı vardı. Bugün okullar okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencileri için başladı. Uyum haftasına giren öğrenciler ilk gün heyecanı yaşarken ailelerin de onlardan farkı yoktu.

OKULUN İLK GÜNÜ AİLELERİN FOTOĞRAF YARIŞI VARDI 

Özellikle ilk kez okullu olan birinci sınıfların aileleri çocukları kadar heyecanlıydı. Çocukların bazıları her yıl olduğu gibi ailelerinden ayrılmak istemedi, gözyaşı döken oldu. Aileler de çocuklarından ilk kez ayrılmanın hüznünü yaşarken, bugünü de belgelemek istedi. Birçok aile cep telefonlarına sarılarak, çocuklarının ilk gün okullu oluşunu belgelemek için fotoğraf çekti. 

UYUM EĞİTİMİ BİR HAFTA SÜRECEK 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uyum haftası 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana uygulanıyor. Uyum haftası için amaç öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için. Son yıllarda beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi. Bugün başlayan uyum haftası 15 Eylül Cuma sona erecek.

TÜM ÖĞRENCİLER 18 EYLÜL'DE DERS BAŞI YAPACAK

Uyum haftası son bulduktan sonra okulların 2017-2018 öğretim yılı resmi açılışı 18 Eylül Pazartesi günü yapılacak. İlk dönem ise 19 Ocak 2018 Cuma günü bitecek. Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönem ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak ve 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

11-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin