Arama sonuçları

Üniversiteli gençlere uygulamalı girişimcilik programı

Üniversiteli gençlere uygulamalı girişimcilik programı

Endeavor Türkiye tarafından Akbank ana sponsorluğunda geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, 3 ve 4’üncü sınıf lisans öğrencileri ile lisansüstü öğrencilere online eğitim platformları ve konferanslarla buluşturuyor.

İlkbahar ve sonbahar dönemi olarak yılda iki kez düzenlenecek CaseCampus programında, her dönem 100’er genç olmak üzere toplamda 200 genç Vaka Çalışmaları Programına ücretsiz katılabilecek. İlkbahar dönemi başvuruları 26 Şubat’a kadar online başvuru yoluyla kabul edilecek. Nisan 2016’da başlayacak ve Haziran 2016’da tamamlanacak 8 haftalık programa katılmak isteyen adaylar,  www.casecampus.org  adresinden başvurabilir. Programa katılmaya hak kazananlar Nisan ayında duyurulacak.

CaseCampus Vaka Çalışmaları Programı’nda Endeavor Girişimci Şirketleri olan BuldumBuldum.com, Düğün.com, Rafinera ve SecureDrive’ın girişimcilerinin yaşadıkları süreçler, zorluklar, başarılar ve mücadeleleri genç girişimci adaylarıyla paylaşılacak. Girişimcilerin tüm öyküleri, yazılı vaka çalışmaları ve videolu anlatımlarla online bir platformda canlı forum tartışmaları ve İstanbul’da gerçekleşecek canlı konferanslarla sunulacak. Program içeriği Atılım, Bahçeşehir, Bilkent, Boğaziçi, Dokuz Eylül, İTÜ, İzmir Ekonomi, Koç, ODTÜ ve Özyeğin üniversitelerinden girişimcilik eğitmenleri tarafından yönetilecek. Program bitiminde kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen seçili sayıdaki mezuna, MentorCampus ile Endeavor Türkiye Mentorları’ndan destek alma ve TalentCampus ile Endeavor Türkiye ağında yer alan VC ve melek yatırım ağları, start-up’lar ve inkübasyon merkezleri ile Akbank’ta öncelikli staj başvuru şansı tanınacak.

28-02-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş