Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Üniversiteliler dostluk için kürek çekti

Üniversiteliler dostluk için kürek çekti

Üniversiteliler dostluk için kürek çekti. Koç Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi kürek takımları, geleneksel hale gelen Haliç Dostluk Kupası için yarıştı. Bu yıl altıncısı yapılan yarış Kadir Has Üniversitesi önünden başladı, Rahmi M. Koç Müzesi önünde son buldu. Dostluğun kazandığı 6. Haliç Dostluk Kupası'nda bu yıl birinciliğe ulaşan ekip Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı oldu.

Üniversiteliler küreklerini dostluk için çekiyor. Yarışlar ilk olarak 2011 yılında başladı. Üniversiteliler bu yarışları geleneksel hale getirdi. Kadir Has Üniversitesi ile 6 yıl önce Haliç Dostluk Kupası Yarışı'nı başlattıklarını aktaran Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umranİnan, etkinliğin geleneksel hale gelmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. İnan, Koç Üniversitesi olarak sporun her dalına büyük önem verdiklerini, öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra spor aktivitelerinde bulunmalarını desteklediklerini aktardı. Bu tür etkinliklerin Haliç'in canlanmasına da katkı sağlayacağını vurgulayan Umran İnan, "Öğrencilerin özverili, hevesli ve disiplinli çalışmaları sayesinde bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda da aynı heyecanla devam edeceği inancını taşıyoruz" dedi.  

ÜNİVERSİTELİLER İÇİN NE İFADE EDİYOR?

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın şöyle konuştu: “Türkiye’de iki üniversite arasında gelenek haline getirilen ve her yıl düzenlenen tek kürek yarışını gerçekleştirmekteyiz. Bizim için bu etkinlik üniversite gençliği ve spor adına barış ve dostluğa yapılan vurgu açısından büyük anlam taşımaktadır. Yılda bir kez yapılan bu yarış, sadece sportif bir faaliyet olarak görülmemeli, Türkiye’nin güzide iki üniversitesi arasındaki kapsamlı işbirliği, dostluk ve yaratıcı rekabetin de bir yansıması olarak algılanmalıdır. Benzer etkinliklerin diğer üniversiteleri de kapsayacak şekilde artarak sürdürülmesinin önemini vurgulamak isterim.” 

26-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin