Arama sonuçları

Vakıf Üniversiteleri Birliği’nde yeni başkan İbrahim Çağlar

Vakıf Üniversiteleri Birliği’nde yeni başkan İbrahim Çağlar

Vakıf Üniversiteleri Birliği’nin olağan genel kurulunda yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Oy birliği ile kabul edilen yeni yönetimin başkanlığına ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Çağlar seçildi.

Türkiye’de faaliyet göstermekte olan vakıf üniversitelerini bir çatı altında toplayan Vakıf Üniversiteleri Birliği’nde 6 yıldır başkanlık görevini yürüten Rifat Sarıcaoğlu bayrağı, aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Başkanı da olan İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Çağlar’a teslim etti.

Yönetim Kurulu seçiminden önce geçmiş dönem faaliyetleri hakkında Genel Kurul’a bilgi veren Sarıcaoğlu, vakıf üniversitelerinin yüksek öğretim sistemimizdeki payının görev yaptığı dönemde hızla artmasına karşın; yasal zemin, bürokratik işleyişler ve algı anlamında farklı sorunlarla karşılaştıklarını ama bu sorunları birlik içinde aşmak için Vakıf Üniversiteleri Birliği’nin önemli bir işlev gördüğünü dile getirdi.

İki yıllık bir dönem için oybirliği ile seçilen yeni yönetimin başkanı İbrahim Çağlar ise Sarıcaoğlu ve geçmiş dönem Yönetim Kurulu’na çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Vakıf üniversitelerinin hem karar verici ve düzenleyici kurumlar hem de kamuoyu nezdinde yapması gereken pek çok çalışma olduğunu, bunlara hızlıca yeni bir heyecan ile başlayacaklarını dile getiren Çağlar; önceliklerinin üye olmayan vakıf üniversitelerinin kısa süre içerisinde bu birliğe kazandırmak olduğunu ve yeni üyelerle birlikte daha yoğun bir tempoda çalışacaklarını sözlerine ekledi.

08-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş