Arama sonuçları

Spectrum of Education Konferansı başlıyor

Spectrum of Education Konferansı başlıyor

Spectrum of Education Konferansı başlıyor. Türk Kültür Vakfı (TKV) ve FMV Işık Okulları’nın işbirliğiyle düzenlenen Spectrum of Education Konferansı bu yıl 6’ıncı kez yapılacak. FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nda gerçekleştirilecek konferansın konusu “Küresel vatandaşlık yolunda ne eksik, ne fazla?” oldu. 5 Mayıs Cumartesi günü yapılacak konferansa yurtdışı ve yurtdışından eğitimciler katılacak. 

Spectrum of Education Konferansı’nda ilk olarak Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG) Direktörü ‘Eğitim. Yaşam için.’ başlığıyla Batuhan Aydagül konuşmacı olacak. 

İkinci konuşmacı İngiltere, Orta Doğu, ABD, Avustralya ve Türkiye’de eğitimci olarak çalışan Tony Gurr olacak. Gurr, ‘Dünya Vatandaşlığından Dünya Dijital Vatandaşlığına: 10 yılda ne kadar da çok şey değişti!’ başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek

itim şirketi Globed’in kurucusu Esat Uğurlu ‘Yurtdışında Yaşayan Bir Türk’ün Bakış Açısından Dünya Vatandaşlığı’ başlığıyla konuşma yapacak. 

Etkinlik kapsamında AFS kültürlerarası programlarında görev yapan Lucas Welter‘Kültürlerarası Öğrenme ve Küresel Yetkinlikler’ başlıklı bir konuşma yaparken, FMV Işık Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı olan Prof. Dr. Örsan Öymen ‘Felsefe ve Eğitim’ konusunda bir konuşma gerçekleştirecek.

 Konferansa, Türkiye’den ve uluslararası platformdan 200 öğretmenin katılması bekleniyor.

 

28-04-2018

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin