Arama sonuçları

18 milyon öğrenci tatile çıkıyor: İlk ara tatil başlıyor

18 milyon öğrenci tatile çıkıyor: İlk ara tatil başlıyor

18 milyon öğrenci tatile çıkıyor. İlk ara tatil başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 18-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak ara tatilin eğitime verilen bir ara olmadığını belirtti. Selçuk, "Bu bir hafta, çocuğun sporla, sanatla, doğayla, kültürle, değerlerimizle buluşması için bir fırsat" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından, 18-22 Kasım'da yapılacak 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatile ilişkin paylaşımda bulundu.

18 MİLYON ÖĞRENCİ TATİLE ÇIKIYOR: İLK ARA TATİL BAŞLIYOR

Bakan Selçuk, şöyle dedi:

"Ara tatil, eğitime verilmiş bir ara değildir. Bu bir hafta, çocuğun sporla, sanatla, doğayla, kültürle, değerlerimizle buluşması için bir fırsat. 81 ilin faaliyet listesini hazırladık. Eğitime ara vermiyoruz. Çocuklarımızı hayattan beslenmeye, yaşamdan öğrenmeye gönderiyoruz."

KARNE VERİLECEK Mİ?

Ara tatilde öğrencilere karne verilmiyecek.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini 18-22 Kasım'da yapacak. Ara tatilde öğrenciler karne almayacak ve bu dönemi verimli geçirmeleri amacıyla 81 ilde etkinlikler düzenlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilk ara tatilde öğrencilere yönelik "18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinlik Programı"nı hazırladı.

ARA TATİLDE KARNE VERİLECEK Mİ?

Bu programda yer alan 16 ana başlık şöyle:

"Gezi", "sağlık, doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü".

ARA TATİL ETKİNLİK SİTESİ

Öğrenci ve velilerin illerde yapılacak etkinliklerin bilgisine ulaşabilmeleri amacıyla "aratatil.meb.gov.tr" sitesi de hazırlandı.

ÖĞRETMENLER NE YAPACAK?

MEB, 18-22 Kasım'da yapılacak ilk ara tatil döneminde öğretmenler için de sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı mesleki çalışma programı hazırladı. Programda, öğretmenlerin, öğrenci ve velilerle katılabileceği sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlere yer verildi.

Bu çerçevede ara tatilde öğretmenlere yönelik konser, opera, halk oyunları, resim ve heykel sergileri gibi etkinlikler yapılacak. Ayrıca, voleybol, basketbol, masa tenisi, futbol gibi spor müsabakaları ile şiir, hikaye, kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

 

15-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş