Arama sonuçları

Ara tatil için velilerden öneri istedi: Ne yapalım?

Ara tatil için velilerden öneri istedi: Ne yapalım?

Ara tatil için velilerden öneri istedi: Ne yapalım? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni akademik takvimdeki ara tatillere ilişkin velilerin "Çalışan anne babalar ne yapacaklar? Çocuklar evde, biz işteyiz" dediğini hatırlatarak, şöyle dedi: "Haklısınız. Bu konuyla ilgili çözüm çalışmalarımız devam ediyor. Sizin önerilerinizi de bekliyoruz" dedi.

ARA TATİL İÇİN VELİLERDEN ÖNERİ İSTEDİ: NE YAPALIM?

Selçuk, Instagram hesabından, gelecek eğitim öğretim döneminde kasım ve nisan aylarında uygulanacak ara tatillere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Okullardaki tatil dönemlerinin değiştiğini ve yıl içindeki ara tatillerin arttığını hatırlatan Selçuk, şöyle dedi:

"Dediniz ki 'Çalışan anne babalar ne yapacaklar? Çocuklar evde, biz işteyiz.' Haklısınız. Bu konuyla ilgili çözüm çalışmalarımız devam ediyor."

ÇALIŞAN VELİLER NE OLACAK?

Bakan Selçuk, çalışan velileri zor durumda bırakmayacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Örneğin gençlik spor kamplarının ara tatillerde öğrencilerimize tahsis edilmesi, TÜBİTAK ve benzeri kuruluşlarla bilim kampları ve fuarları düzenlenmesi, çeşitli federasyonlarca özel programlar hazırlanması gibi birçok düzenleme yapıyoruz. Yine aynı şekilde, okullarımız bünyesindeki, halk eğitim merkezlerindeki atölyeleri, laboratuvarı ve benzeri ortamları çocuklarımız için hizmete açmayı planlıyoruz. Sizin önerilerinizi de bekliyoruz.

ENDİŞENMEYİN, GÜVENİN

Amacımız öğretmenlerimizin eğitimine, öğrencisiz bir ortamda devam edebilmek ve öğrencilerimize de zaman zaman daha eğlenceli faaliyetlerle soluk aldırabilmek. Lütfen endişelenmeyin ve güvenin. Çocuklarımız için her şeyi bu kadar detaylı çalışıp, ince eleyip sık dokurken sizleri zor durumda bırakacak bir düzenleme içinde bulunmayacağımızdan emin olun."

20-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş