Arama sonuçları

Anaokulunda rezalet: 6 yaşından küçük çocuklara ‘kına gecesi’

Anaokulunda rezalet: 6 yaşından küçük çocuklara ‘kına gecesi’

Anaokulunda rezalet: 6 yaşından küçük çocuklara ‘kına gecesi.’ CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul Pendik’te Özel Şirinler Anaokulu’nda 6 yaşından küçük çocuklara temsili kına gecesi gösterisi yaptırılmasını Meclis gündemine taşıdı.

İlgezdi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren İlgezdi, “Çocuk evliliklerini özendiren bu sözde eğitim kurumuna hangi yaptırımları uygulayacaksınız?” diye sordu. Birgün’den Gizem Görkem Aydın’ın haberine göre anaokulunda temsili kına gecesi töreni yapılmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan İlgezdi, Selçuk’a şu soruları yöneltti:

ANAOKULUNDA REZALET: 6 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARA ‘KINA GECESİ’

“Çocuk gelin ve çocuk anne rakamlarının bu kadar yüksek olduğu ülkemizde bu eğitim kuruluşunun temsili kına gecesi yapmasındaki amaç nedir? Bakanlığınızca bu anaokulu hakkında bir soruşturma açılmış mıdır? Görüntülere göre Milli Eğitim Bakanlığı çocuk kavramını yeniden inşa etmek için ‘çocuk evliliklerini’ desteklemekte ve özendirmekte midir?”

İSTANBUL’DA 50 BİNDEN FAZLA ÇOCUK GELİN

Türkiye’de 2002- 2018 yılları arasında 687 bin 754 çocuk gelin vakası yaşandığını ve bunların 54 bin 441’inin İstanbul’da meydana geldiğini belirten İlgezdi, şöyle dedi: “Bu acı tabloya rağmen çocuklarının eğitim aldığı okullarda çocuk yaşta evliliği özendiren etkinlikler nasıl yapılabiliyor.” Fotoğraf: Birgün

13-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş