Arama sonuçları

Arı öğrencileri Türkiye’yi temsil etti

Arı öğrencileri Türkiye’yi temsil etti

 

Arı öğrencileri Türkiye’yi temsil etti. Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından desteklenen Smart-Kids-Smart Cities Projesi’nde Türkiye’yi Arı Okulları öğrencileri temsil etti. Proje, Birleşik Krallık, Yunanistan, Polonya, İspanya ve Türkiye’den katılımcı üniversite ve okulların iş birliğinde yürütülüyor. Projenin üçüncü toplantısı Yunanistan’ın Girit adasındaki Resmo şehrinde yapıldı.

ARI ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİ

Türkiye’nin Özel Arı Okulları tarafından temsil edildiği projede, Özel Arı Okulları adına Genel Müdür Yardımcısı Dr. Seva Demiröz, akademik danışmanlar Prof. Dr. Buket Akkoyunlu, Prof. Dr. Uğur Hikmet Öner ve ARGEM Uzmanı Kerem Ay yer aldı. Proje kapsamında yürütülen çalışmaları paylaşan Özel Arı Okulları’nın Erasmus+ ekibi projenin ileri aşamalarında yapılacak çalışmaların biçimlendirilmesine katkı sağladı.

ÜRÜNLERE İLGİ VARDI

Özel Arı Okulları STEAMmaker laboratuvarında öğrencilerin uzmanlar ve öğretmenler rehberliğinde yürüttükleri Akıllı Trafik Işıkları, Geliştirilmiş Akıllı Sera ve Akıllı Araba projeleri toplantıda büyük beğeni topladı. Ayrıca 8 Aralık 2018 tarihinde Özel Arı Okulları ve Çankaya Üniversitesi ortaklığıyla gerçekleştirilen STEAM Öğretmenler Konferansı da paylaşıldı. Projenin bir sonraki toplantısının Aralık 2019’da gerçekleştirilmesi planlandı.

SMART KIDS - SMART CITIES PROJESİ NEDİR?

Akıllı şehirler temasıyla yürütülen proje, öğrencilerin girişimcilik becerilerini destekleyerek fen bilimleri, teknoloji, matematik, mühendislik ve mimarlık gibi bilimsel konulara işaret eden çok disiplinli bakış açısına dayanıyor. STEAM öğrenme yaklaşımı ile öğrenci merkezli derslerle yürütülen proje, öğrencilerin araştırma, sorgulama,  eleştirel düşünme, yaratıcılık, problem çözme, iletişim ve işbirliği, üretkenlik, liderlik ve sorumluluk becerilerinin gelişmesine katkı sağlarken proje geliştirilme süreçlerini deneyimlemelerine olanak sunuyor.

 

12-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş