Arama sonuçları

Bakan Özer: Çözülemeyecek hiçbir problem yok

Bakan Özer: Çözülemeyecek hiçbir problem yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Altınordu ilçesinde Ordu Müteahhitler Birliği Derneği'nce düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 20 yılda her alanda kabuğunu kıran bir ülke olduğunu söyledi.

Özer, Türkiye'nin eğitimde, ulaştırmada, altyapıda, savunma sanayisinde artık üreten bir ülke olduğunun altını çizdi. Özer, üretimin önündeki engellerin, kotaların neler olduğunu uluslararası çapta herkesin bildiğini kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

FİNANS DÜNYASINDAKİ OPERASYONLAR

"Finans dünyasında gerçekleşen operasyonların ne olduğunu, neye karşılık geldiğini, arka planını görebilecek durumdayız. Onun için Türkiye'nin yazmış olduğu bu hikayenin devam etmesi lazım. Birlik, beraberlik içerisinde olup gerçekten hiçbir ayrım yapmaksınız bu ülkenin her vatandaşının değerli ve hizmete layık olduğu bilinciyle hareket ettiğimiz zaman çözülemeyecek hiçbir problem olduğuna ben inanmıyorum. Bu Ordu için de geçerli, Samsun için de geçerli, Kars için de, Hakkari için de geçerli."

Türkiye'nin son 20 yıldaki en önemli faaliyet alanlarından birinin de inşaat olduğunu belirten Özer, bu sektörün istihdam oluşturduğunu, yan sanayi ve onunla bağlantılı tüm sektörleri harekete geçiren çok büyük bir dinamizme sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

 

24-05-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş