Arama sonuçları

Çalışan kadınlara ‘paralı it’ dedi, yönetici oldu

Çalışan kadınlara ‘paralı it’ dedi, yönetici oldu

Sosyal medya hesabında kadınlara hakaret eden ve büyük tepki çeken Salih Orçan, görevden alınarak eski yerine gönderilmişti. Ancak iki ay sonra yine İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından Atatürk Ortaokulu’na Müdür Başyardımcısı olarak atandı.

Salih Orçan, Maraş'ta Torun-Kastal Ortaokulu Müdürü iken tartıştığı bir kadın öğretmen nedeni ile görevden alınarak Karayolları Bakımevi Ortaokulu'na öğretmen oldu. Kısa bir süre sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut Türkmen tarafından Kahramanmaraş'ta Şehit Yasin Höbek Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'na Müdür olarak görevlendirildi.

KADINLARA HAKARET EDİYOR

Orçan, sosyal medyadan, “Bir öğrencim beni aradı, ‘Hocam ben evlenmek istiyorum, çalışan bir bayan mı alayım, çalışmayan mı?' diye sordu, ben de ‘Oğlum nasılsa kapına bir it alacaksın, almışken çalışan bir it al' dedim” şeklinde kadınlara hakaret içeren bir paylaşım yaptı. Büyük tepki alan Orçan, görevden alınarak eski yerine gönderildi. Ancak iki ay sonra yine İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından Atatürk Ortaokulu'na Müdür Başyardımcısı olarak atandı.

01-12-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş