Arama sonuçları

Cerrahpaşa'da eğitime 20 gün deprem molası

Cerrahpaşa'da eğitime 20 gün deprem molası

Cerrahpaşa'da eğitime 20 gün deprem molası. Geçtiğimiz 26 Eylül'de meydana gelen 5.8'lik depremden bir yükseköğretim kurumu daha etkilendi ve derslere ara verildi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, depremde hasar gören Veteriner Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde eğitim-öğretim hizmetlerine 20 gün ara verildiğini açıkladı.

CERRAHPAŞA'DA EĞİTİME 20 GÜN DEPREM MOLASI

Rektörlüğün duyurusunda, şu bilgiler yer aldı:

"26 Eylül'de meydana gelen depremde binaları hasar gören üniversitemiz Veteriner Fakültesi (Avcılar) ve Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde (Bakırköy) eğitim-öğretim hizmetlerine 2-22 Ekim tarihleri arasında ara verilmiştir. 22 Ekim'den sonraki süreç hakkında Rektörlüğümüzce ayrıca duyuru yapılacaktır."

MÜHENDİSLİK DE TAŞINDI

Bu arada depremde hasar gören mühendislik fakültesinin ana binasındaki derslerin de kampustaki yeni binalara alındığı öğrenildi.

 

Endüstri mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Pınar Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin öğrenim gördüğü mühendislik ana binasında çok fazla hasar meydana geldiğini söyledi. Güneş, "Mühendislikte dersler yeni binaya taşınacak şekilde devam ediyor" dedi.

ÇAPA DİŞ DE TAŞINIYOR

İstanbul Üniversitesi Çapa Diş Hekimliği Fakültesi'nde bulunan 7 bina boşaltılacak. 26 Eylül'de meydana gelen 5.8’lik depremin ardından hasar oluşan ve günlerce öğrencilerin güvenlik nedeniyle binalara girmediği Çapa Diş Hekimliği fakültesi için de boşaltılma kararı verilmişti.

Bu arada 29 okulda da hasar olduğu için öğrenciler başka okullara "misafir" olarak gönderilmişti.

 

03-10-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş