Arama sonuçları

'Çocuklar üşüyor mu?'

'Çocuklar üşüyor mu?'

'Çocuklar üşüyor mu?' Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Burdur'da katıldığı açılışı izleyen öğrencilerin 'üşüyüp üşümediğini' anlamaya çalıştığını söyleyerek, şöyle dedi: "Ciddi bir rüzgar var. Ben fazla uzatmak istemiyorum. İki de bir çocuklara bakıyorum üşüyorlar mı? diye. Onları bekletmemek adına ben burada konuşmama son vermek istiyorum."

Bakan Selçuk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yeni hizmet binası, Necip Fazıl Kısa Kürek Konferans Salonu, Şirinevler Anaokulu ve 50 kişilik yemekhanenin bulunduğu toplu açılış törenine katıldı.

'ÇOCUKLAR ÜŞÜYOR MU?'

Burada bir konuşma yapan Selçuk, eğitim sistemiyle ilgili başarı hikayelerini uzun uzun anlatmanın mümkün olduğunu vurguladı. Selçuk, Türkiye ile değil, dünya ile yarışılacağını söyledi.

Türkiye'nin eğitim sisteminde şimdiye kadar yapılan birçok başarılarının üzerine yeni başarı hikayeleri koymayı hedeflediklerini aktaran Selçuk, şunları söyledi:

HEDEF KOYMAK GEREKİYOR

"Çok daha ileri hedeflere ihtiyacımız var. Ama bunu yapabilmek için önce ideallerimizin, hayallerimizin, inancımızın, cesaretimizin olması lazım. Eğer bunlar varsa emin olun çok daha ileri noktalara ulaşmak çok da zor değil. Bu amaçla da şehir şehir dolaşıyoruz. İlk geldiğimiz yerlerden bir tanesi de Burdur. Burdur hem üniversitesi hem eğitim kalitesiyle hem öğretmen okulundan gelen birikimiyle bizim öncelikle dikkate aldığımız şehirlerimizden bir tanesi. Bütün halkımızın, velilerimizin, öğretmenlerimizin çok büyük desteklerine ihtiyacımız var. Bunu hep birlikte başaracağız, yol alacağız. Burada yapılan tesisler önemli. Sabahleyin Gazi İlkokulu'nun temelini attık, ağustos sonunda bitmiş olacak. Bütün bunlar eğitimin altyapısının giderek çok daha mükemmel bir hale gelmesini sağlıyor."

FAZLA UZATMAK İSTEMİYORUM

Alt yapıya yönelik yatırımların eğitimin kalitesini yükselttiğini anlatan Bakan Selçuk, birlikte başaracaklarını belirtti.

 "Ciddi bir rüzgar var. Ben fazla uzatmak istemiyorum. İki de bir çocuklara bakıyorum üşüyorlar mı? diye. Onları bekletmemek adına ben burada konuşmama son vermek istiyorum." diyen Selçuk, Burdur'a her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını, bütün ihtiyaçları takip ettiklerini vurguladı.

 

Selçuk, Burdur Güzel Sanat Lisesi'nden öğretmen ve öğrencilerden oluşan senfoni orkestrasının gösterisini dinledi. 

 

 

16-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş