Arama sonuçları

DDK Başkanı: KPSS’de problem var, müfettişler ÖSYM’ye gidiyor

DDK Başkanı: KPSS’de problem var, müfettişler ÖSYM’ye gidiyor

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile iglili “problem” olduğunu Devlet Denetleme Kurumu (DDK) Başkanı açıkladı. DDK Başkanı Yunus Arıncı, KPSS’de problem olduğunu söyleyerek, müfettişlerin bugün ÖSYM'e gideceğini açıkladı.

Sınavın ardından KPSS cevap anahtarı, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlanırken sosyal medyada dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Cevap anahtarının kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Twitter'da "KPSS'de ikinci FETÖ skandalı" ile etiket açıldı. Sosyal medya kullanıcıları, öğrenciler ve sendikacılar soruların daha önce özel bir kurumun YouTube sayfasından paylaşıldığını, hatta WhatsApp gruplarından dağıtıldığını iddia etti.

ÖSYM YALANLADI

İddia ÖSYM tarafından yalanlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na talimat verdi.

''PROBLEMLİ BİR DURUM VAR GÖZÜKÜYOR''

NTV'de yer alan habere göre, Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yunus Arıncı ise müfettişlerin bugün ÖSYM'e gideceğini duyurdu. Arıncı, ''Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor'' dedi. 

2022 KPSS İPTAL EDİLECEK Mİ?

İddialara konu olan soru sayısının 20-30 olarak belirtiliyor. 

İhtimaller arasında yer alan soru iptali durumunda KPSS puanlarını oldukça fazla etkileneceğini, bu yüzden de sınavın iptal edilmesinin çok daha güçlü bir olasılık olduğu söyleniyor. 

İddiaların araştırılması sürecinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ise görevden alınmıştı.

03-08-2022


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş