Arama sonuçları

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Değerler Eğitimi' programına katılan gençlerle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'Değerler Eğitimi' programına katılan gençlerle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Başkanlığın Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Değerler Eğitimi" programı dolayısıyla Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Türkiye'ye gelen gençlerle 15 Temmuz Milli İrade Şehit Ali Alıtkan Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Erbaş, konuşmasında, İslam'ın insanlar için en büyük nimet olduğunu söyledi. Erbaş, şöyle dedi:

"Bizim amacımız ırkı, inancı, mezhebi, dili ne olursa olsun insanlara iyiliği götürmek ve iyi bir Müslüman olarak yaşamaktır. Siz şimdi gurbette yaşıyorsunuz, gayrimüslim arkadaşlarınız, komşularınız var. İslam'ın dışında farklı farklı inançlara sahip olabilirler ya da hiçbir şeye inanmayan olabilirler. Sizler İslam'ı öyle yaşayacak ve güzel temsil edeceksiniz ki o insanlar sizin sayenizde İslam'a heves edecekler, ısınacaklar."

DEĞERLER EĞİTİMİ

Erbaş, öğrencilere, değerler eğitiminden daha çok istifade etmeleri tavsiyesinde bulundu. Almanya, Belçika, Fransa, İsviçre ve Avusturya'dan gelen öğrencilerin katıldığı DeğerlerEğitimi programında, temel dini bilgiler ve değerler eğitimi ile sosyal ve kültürel faaliyetler yer alıyor.

28-12-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş