Arama sonuçları

Doğa Koleji’nde devir gerçekleşti

Doğa Koleji’nde devir gerçekleşti

Doğa Koleji’nde devir gerçekleşti mi? Aylardır öğretmenlerin maaşlarının ödenmemesi ve satışı ile gündeme gelen Doğa Koleji’nde sona ulaşıldı. Aylardır öğretmeni, velisi ve öğrencisi geleceklerinin ne olacağı sorusuna yanıt arıyordu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile satış işlemleri başlayan Doğa Koleji’nde devir işlemleri tamamlandı.

DOĞA KOLEJİ’NDE DEVİR İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİ Mİ?

İstanbul Ticaret Odası kayıtlarında da Doğa Koleji ile ilgili devir işlemlerinin gerçekleştiği ortaya çıktı. Doğa Koleji markasının sahibi Asist Öğretim Kurumları Anonim Şirketi'de devir işlemi dün gerçekleşti. Bugün de devir işleminin tescillendiği ortaya çıktı.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZEREN

Devir işleminin gerçekleşmesiyle birlikte Saçaklıoğlu ailesi şirketin yönetiminden ayrıldı. Şirketin yönetiminde tek isim yer aldı. Bu isim de İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren oldu. Özeren, Asist Öğretim Kurumları'nın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

ÖĞRETMENLERİN MAAŞLARI NE OLACAK?

Bu arada öğretmenler maaşlarının ödenmesi için de işlemlerin başlatıldığı ifade ediliyor.

NELER OLMUŞTU?

18 Aralık’tan itibaren İTÜ Vakfı ile Doğa Koleji arasında devir görüşmeleri yürütülüyordu. 30 Aralık'ta İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve kolejin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularındaki görüşmelerin uzlaşmayla sonuçlandığını açıklamıştı.

İTÜ açıklamasında, Türkiye’de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan üniversitenin, Doğa Koleji’ni bünyesine alma kararı verdiği belirtilerek, şöyle denilmişti: "Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır.  Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji’ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır. Doğa Koleji, İTÜ ailesinin gücü ve deneyimiyle geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetişmesinde her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecektir.

Sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a şükranlarımızı sunarız. Şimdi çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir."

Açıklamada, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası'nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapının en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacağı duyrulurken, "Doğa Koleji’nin üniversitemiz bünyesine katılımının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz."

16-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş