Arama sonuçları

Dünyanın en iyi işletme okulları arasında Koç var

Dünyanın en iyi işletme okulları arasında Koç var

Dünyanın en iyi işletme okulları arasında Koç var. Koç ÜniversitesiFinancial Timestarafından 2017 yılı Executive MBA (EMBA) programlarının değerlendirildiği sıralamada, bu yıl da dünyanın en iyi işletme okulları arasında yer aldı. 2017 yılı için hazırlanan ve tüm dünyadaki EMBA programlarının değerlendirildiği sıralamaya Koç Üniversitesi, bu yıl Türkiye’den 1. olarak girdi. Üniversitenin genel sıralamadaki yeri 76. 

DÜNYANIN EN İYİ İŞLETME OKULLARI ARASINDA KOÇ VAR

Financial Times her yıl dünyanın en iyi işletme okulları Executive MBA programlarınıdeğerlendiriyor. Executive MBA (EMBA) sıralaması mezunların program sonrası kariyer gelişimlerinden, programı sunan üniversitenin uluslararası başarısına kadar toplam 16 kritere göre yapılıyor. Financial Times sıralamasının seçim kriterinde yüzde 55’lik ağırlık, mezunlarla yapılan anket doğrultusunda maaş, maaş artışı, kariyer ilerlemesi, iş deneyimi ve elde edilen hedeflerle ilgili toplanan verilerden oluşuyor. 

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Direktörü Stefan Wuyts, EMBA programının öğrencilerine Türkiye’de ve çevre bölgelerde iş hayatının en zorlu koşullarına karşı beceri ve deneyim kazandırmak amacıyla kurgulandığını söyledi. Wuyts şöyle konuştu: 

“Hem Türkiye’de hem de yakın bölgede EQUIS (European Quality Improvement System) akreditasyonu kazanan ilk ve tek okul olan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, ExecutiveMBA ve MBA programlarıyla da lisansüstü işletme eğitiminin önde gelen otoritesi AMBA (The Association of MBAs) tarafından akredite edilmiştir. Bu programın elde ettiği sıralama hem akademik kalitemizi ortaya koyuyor hem de üniversitemizin ve mezunlarımızın başarılarını gösteriyor.” 

PROGRAMLARIYLA FARK YARATAN ÜNİVERSİTELER

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Yönetici Direktörü Nida Bektaş öğrencilere sundukları 

networking” ve sosyal etkileşim fırsatlarının onların kariyerlerinde ilerlemelerine katkı sağladığını söyledi. 

EMBA programı çerçevesinde iş ve yönetim teorisinin temel prensipleri olan ekonomi, muhasebe, iş stratejisi, yönetim ve karar verme bilimi, finans, pazarlama, operasyon yönetimi, yönetim bilgi sistemleri ve uluslararası işletme konularına yer veriliyor. Programa en az 7 yıl iş tecrübesi olanlar katılabiliyor. 

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü AMBA (The Association of MBAs) akreditasyonuna sahip ve MBA programının geleceğini belirleyen organizasyon olan “Global Network for AdvancedManagement – GNAM”ın Türkiye’deki tek üyesi. 

AMBA VE EQUIS NEDİR?

AMBAThe Association of MBAs): İngiltere merkezli AMBA, sadece uluslararası standartlara uygun olan MBA (İşletme Yüksek lisans) programlarını akredite ediyor.

EQUIS (European Quality Improvement System): "European Foundation for ManagementDevelopment (EFMD)" tarafından yönetim ve iş idaresi konularında faaliyet gösteren yükseköğrenim kurumlarına verilen akreditasyon.

31-10-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş