Arama sonuçları

Galatasaray Lisesi’ne yeni müdür geldi

Galatasaray Lisesi’ne yeni müdür geldi

Türkiye’nin en köklü ve en yüksek puanlı Anadolu liselerinden Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi’ne yeni müdür atandı.  2021 yılında müdürlük görevine getirilen Prof. Dr. Murat Develioğlu görevden alındı. Develioğlu’nun yerine ise Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yerine 2019 yılından itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim ve idare sorumlusu olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Reşat Dabak atandı.

Galatasaray Spor Kulubü'nden yapılan açıkalamada "Prof. Dr. Mustafa Reşat Dabak Galatasaray Spor Kulübü’nün 7908 numaralı Divan Kurulu Üyesidir ve Galatasaray Lisesi müdürlüğüyle birlikte Galatasaray Spor Kulübü Doğal Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Yeni müdürümüze görevinde başarılar diliyoruz" denildi.

PROF. DR. MUSTAFA REŞAT DABAK KİMDİR?

Prof. Dr. Mustafa Reşat Dabak 1966 doğumlu olup, 1986 yılında Galatasaray Lisesi’nden, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 

Aile Hekimliği ihtisasını 2000 yılında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. 2001-2003 yılları arasında Kadıköy AÇSAP’ta mecburi hizmetini yaptı.2009 yılında Doçentlik; 2020 yılında Profesörlük unvanı aldı.  2003  - 2019 yılları arasında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Aile Hekimliği Kliniği’nde eğitim görevlisi olarak çalıştı.

2019 yılından itibaren SBÜ Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim ve idari sorumlusu olarak görev yapıyor.

11-09-2023


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş