Arama sonuçları

İki öğrenci projesi ABD’de finalde yarışacak

İki öğrenci projesi ABD’de finalde yarışacak

İki öğrenci projesi ABD’de finalde yarışacak. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümden iki öğrenci projesi, Endüstri Mühendisliği alanında en prestijli kuruluş olan The Institute for Operations Research and Management Science(INFORMS) 2016 Lisans Projeleri Yarışmasında finalist olma hakkı kazandı. 

Her yıl düzenlenen yarışma, hem uygulama hem de teorik olarak yöneylem alanında öne çıkan bireysel ve grup çalışmalarını kapsamakta. Bu yılki yarışmada Bilkent’in yanında aralarında; MIT, Michigan, ve Purdue Üniversitelerinin de yer aldığı toplam yedi finalist yer alıyor. 

Bilkent Üniversitesi’nden Hale Erkan yarışmaya, “Colloborative Decision Making for Air Traffic Operations”(Hava Operasyonları Yönetiminde İşbirlikçi Karar Merkanizması) ile katılıyor.

Diğer finalistler ise; ETİ Gıda Sanayi AŞ. işbirliği ile yapılan “Sıcak Satış Sistemi Lojistik Optimizasyonu” projesi ile; Zeynep Yaprak Beşik, Başak Erman, Deniz Berfin Karakoç, Yekta Jehat Mızraklı, Umut Müdüroğlu ve Egehan Yanık’dan meydana gelen grup.

Yarışma; 13-16 Kasım’da Nashville/ABD’de düzenlenecek olan 2016 INFORMS Konferansında gerçekleşecek.

31-10-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş