Arama sonuçları

İstanbul Okan Üniversitesi’nde 6000 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

İstanbul Okan Üniversitesi’nde 6000 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

 

İstanbul Okan Üniversitesi’nde 6000 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. ‘İş yaşamına en yakın üniversite’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren ve 20. yılını kutlayan İstanbul Okan Üniversitesi'nde 2018-2019 Akademik Yılı, Tuzla Kampüsü'nde düzenlenen coşkulu bir törenle sona erdi.

“İş yaşamına en yakın üniversite” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren ve 20. yılını kutlayan İstanbul Okan Üniversitesi'nde 2018-2019 Akademik Yılı, Tuzla Kampüsü'nde düzenlenen coşkulu bir törenle sona erdi. Mezuniyet törenine İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. Törende toplam 6300 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ’NDE 6000 ÖĞRENCİ MEZUNİYET SEVİNCİ YAŞADI

Törende mezunlara ve ailelerine seslenen İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Türkiye’nin ilk “Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksi”ni hayata geçiren üniversite olarak son dönemde sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimize staj imkanı veren atılımlar yaptık. Tuzla’da İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’ni sonra Diş Hekimliği Fakültemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni açtık. İstanbul’un en büyük ikinci Kongre Merkezini de bu yıl kampüsümüzde hizmete soktuk” dedi.

TÜRKİYE’DE GİRİŞİMCİLİK DERSİ VEREN İLK ÜNİVERSİTE

Dünya üniversitesi olma vizyonunun gereksinimlerini yerine getirdiklerini belirten Okan, “İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça ve Arapça gibi iş dünyasındaki önemi her geçen gün daha da artan yabancı dil eğitimleriyle birlikte en az 2 yabancı dil bilen öğrenciler yetiştiriyoruz” dedi. Ayrıca İstanbul Okan Üniversitesi'nin Türkiye'de Girişimcilik Dersi veren ilk üniversite olmasına dikkat çekti.

İstanbul Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Koçak ise 20. yılda 26 bin öğrenciye ulaştıklarını söyledi ve mezun öğrencileri tek tek kutladı. Konuşmaların ardından mezuniyet meşalesinin devir teslimi gerçekleştirildi. Tören, mezun öğrencilerin mezuniyet yeminini hep bir ağızdan okuyup keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

 

03-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş