Arama sonuçları

Mezuniyetten sonra 2 sene çalışma izni

Mezuniyetten sonra 2 sene çalışma izni

Mezuniyetten sonra 2 sene çalışma izni. QS Ranking sıralamasına göre Avustralya’nın en iyi öğrenci şehri seçilen Melbourne, Türkiye’den öğrencilerin de tercih ettiği bir kent.

Melbourne’deki eğitim fırsatları, Avustralya Victoria Eyaleti Hükümeti desteğiyle düzenlenen Eğitim Günleri kapsamında tanıtıldı. Avustralya’nın en iyi öğrenci şehri olan kent, aynı zamanda ülkenin en iyi üniversitesi seçilen University of Melbourne’e de ev sahipliği yapıyor. Melbourne aynı zamanda The Economist’e göre dünyanın en yaşabilir 2. şehri olup Formula 1 ve Australian Open ilgi çeken spor aktivitelerinin gerçekleştiği bir şehir.

 

MEZUNİYETTEN SONRA 2 SENE ÇALIŞMA İZNİ

 

2000’i aşkın Türk öğrencinin eğitim gördügü Avustralya’da cok kültürlü toplum yapısıyla öne çıkan Victoria eyaletinde Türkçe en çok konuşulan 11.yabancı dil. Victoria Eyaleti Eğitim Direktörü Barış Satar, Melbourne’un hem iklim hem de sosyal yaşam açısından İstanbul ile çok benzeştiğini, Türk öğrencilerin yeni yaşamlarına hızlıca uyum sağlayabildiklerini belirtti.

 

20 SAAT ÇALIŞMA İZNİ VAR

 

Yabancı öğrencilere verilen kampüs içi veya dışında haftalık 20 saat, dönem aralarında ise tam zamanlı çalışma izninin hem iş tecrübesi edinmek, hem de yaşam masraflarına katkıda bulunmak adına çok önemli olduğunun altını çizdi.

Türk öğrencilerin de yararlanabildiği, lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrencilere mezuniyet sonrası verilen 2 senelik çalışma izninin ise uluslararası bir kariyerin kapılarını araladığını vurguladı. Türkçe olarak hazırlanan https://www.studymelbourne.vic.gov.au/tr adresinden de bilgi edinmek mümkün.

 

27-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş