Arama sonuçları

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? İstanbul dışında bulunan tek Fransız lisesi İzmir’deki İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi. Özel İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi 1841 yılında kuruldu. Fransızca eğitim veren okulda bir yıl hazırlık okunuyor. Toplam eğitim süresi 1 yıl olmak üzere 5 yıl. İngilizce ve İtalyanca dersleri bulunuyor.

Lise Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı merkezi sınav Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alıyor. LGS puanları açıklandıktan sonra lise diğer özel okullar gibi kendi taban puanını duyuracak. Puanınız tutuyorsa bireysel olarak önce ön kayıt sonra kesin kayıt yaptırabileceksiniz.

İZMİR SAINT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ: LGS TABAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

2019-2020 eğitim yılı 1. ön kayıt puanını 410 olarak açıklamıştı. Serbest kayıt döneminde puanı 410 olmuştu. Okulun 2019-2020 öğretim yılı kontenjanı 70.

 

DİPLOMASININ ÖZELLİĞİ VAR MI?

Fransız Bakalorya denkliği olan diploması sayesinde öğrenciler Fransa’daki üniversitelere doğrudan başvuru hakkı kazanıyor. Öğrenciler, Galatasaray Üniversitesi'nin Fransız okullarına koyduğu yüzde 25'lik kotadan iç sınava girerek yararlanabiliyor. Ancak bu haktan yararlanabilmek için Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) ilk 25.000 içinde yer almak gerekiyor. Lise Fransız Hükümeti tarafından "FrancEducation" markasına layık görülen Fransız liseleri arasında yer alıyor.

YATILI EĞİTİM SUNUYOR MU?

Hayır.

İZMİR SAINT JOSEPH ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi 2019-2020 öğrenim ücreti KDV dahil peşin 48 bin 500 TL. 10 taksit 53 bin 900 TL.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Öğrencilerin bir bölümü Galatasaray Üniversitesi’ne iç sınavla yerleşiyor. Bir bölümü de ağırlıklı olarak Fransa’da üniversitelere gidiyor

09-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş