Arama sonuçları

Komünist ve kapitalistler ‘sürü’, biz ‘cemaat’

Komünist ve kapitalistler ‘sürü’, biz ‘cemaat’

Komünist ve kapitalistler ‘sürü’, biz ‘cemaat’. Lise öğrencilerine önerilen okuma kitabında komünist kapitalistlerin sürü ama Müslümanların oluşturduğu topluluğun adının cemaat, ümmet olduğu yer alıyor.  

Çanakkale’de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin okuması istenen kitaplardan birinde skandal ifadeler yer alıyor. Cumhuriyet'in haberine göre Cahit Zarifoğlu’nun yazdığı ‘’Bir Değirmendir Bu Dünya’’ başlıklı kitabın bir bölümünde şöyle deniliyor:

KOMÜNİST VE KAPİTALİSTLER ‘SÜRÜ’, BİZ ‘CEMAAT’

“Komünizme ve kapitalizme inanan insanların meydana getirdiği topluluk, ancak bir sürüdür. Ama Müslümanlardan meydana gelen topluluğun adı cemaattir, ümmettir.’’ Yani komünist ve kapitalistler “sürü” olarak nitelendiriliyor.

-Bu şuur verildiği takdirde tertemiz Müslümanlar oldukları halde kapitalist, faizci, Kemalist ve laik zihniyetli, gayri İslami bir gidişatın temsilcisi parti ve örgütlerin arkasından gidenler, hatalarını idrak edip doğruya yönelebilir.

BU DAVANIN ASKERLİĞİNİ YAPABİLMEK İÇİN

-Diğer yandan Müslümanların İslami konuları okuyup, öğrenip kendi yakınlarına özellikle çocuklarına öğretmelerini istiyoruz. Bu davanın askerliğini yapmak için o davayı enine boyuna bilmek gerekir.

-İslam düşmanları, cemiyeti bugünkü şahsiyetsiz, içkici, faiz sever, laik ve başıbozuk hale getirmek için nasıl uzun yıllar gayret sarfetmişlerse onları susturmak, insanları bu hainlerin elinden kurtarmak için de gayret göstermek gerekli. Müslümanların siyasi alanda bilinçlenmelerini arzu ediyoruz.

KİTAP HARAKETLER İÇERİYOR

Eğitim Sen Çanakkale Şubesi Yürütme Kurulu’nca bu kitapla ilgili yapılan açıklamada, kitabın eğitim ve öğretimin bilimsel ve felsefi ilkelerine, Anayasa’ya, Milli Eğitim Temel Kanunu ile ilgili hukuki mevzuata aykırı olduğu vurgulandı. Kitapta baştan sona bir dogmanın övgüsü yapıldığı belirtilen açıklama şöyle:

“Kitap, adeta açıkça ayrımcılık yapmak ve ötekileştirmek için yazılmıştır. Bu anlamda öyle ileri gidilmektedir ki, ileri sürülenlerle, Müslümanlık sözde savunulurken insanlıktan uzaklaşılmaktadır. Kendi düşünceleri dışındaki fikirleri benimseyen insanları sürü olarak niteleyen yazar, onlara ‘şahsiyetsiz, içkici, faiz sever, başıbozuk’ diyerek açıkça hakaret etmektedir. Üstelik bu hakaretler arasına ‘laikliği’ de katarak, laik dünya görüşünü benimseyen insanları aşağılamaya çalışmaktadır. Yazar, cinsel eğitimi, ‘seks eğitimi’ olarak lanse etmekte; buna bağlı olarak da kadın-erkek eşitliğinin savunulmasını “...hayvani bir yaşayışın, alkol ve dansın, flörtün taraftarlığını yapıyorlar...” diyerek aşağılamakta ve iğrenç hakaretler savurmaktadır.

BAZI SİYASİ PARTİLERE DE HAKARET VAR

Kitapta bazı siyasi partiler hakkında hakarete varıcı sözler sarfedilmekte, insanlara belli partilere oy vermeme çağrısı yapılmaktadır. Dinci, gerici, yobaz bir içeriğe sahip olan ve hiçbir pedagojik ilkeye uymadığı gibi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda okutulması ilgili yasalara da aykırı olan bu kitabın belirlenmesi tam bir skandaldır.’’

25-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş