Arama sonuçları

LGS açıköğretimde sınav tarihlerini değiştirdi

LGS açıköğretimde sınav tarihlerini değiştirdi

LGS açıköğretimde sınav tarihlerini değiştirdi. 2-3 Haziran'da yapılacak sınavlar liseye geçiş sınavının 2 Haziran'da bursluluk sınavının da 3 Haziran'da yapılacak olmasından dolayı öne çekildi.

LGS AÇIKÖĞRETİMDE SINAV TARİHLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Açıköğretim dönem sonu sınav tarihi değişti. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi dönem sonu sınavlarının tarihleri değişti. Buna göre sınavlar 26-27 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

AÇIKÖĞRETİM DÖNEM SONU SINAV TARİHİ DEĞİŞTİ

AÜ'den yapılan yazılı açıklamada sınavların değişiklik nedeninin de bu yıl ilk kez uygulanacak liseye geçiş sınavından (LGS) kaynaklandığı ortaya çıktı. Açıklamada  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ve ilk defa gerçekleştirilecek Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Sınav tarihlerinin, Milli Eğitim Bakanlığınca 2-3 Haziran olarak yeniden belirlendiği kaydedildi.

Bu nedenle 2-3 Haziran'da yapılması planlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi dönem sonu sınavlarının 26-27 Mayıs'ta gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

 

16-03-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş