Arama sonuçları

Öğretmenlere beslenme eğitimi verilecek

Öğretmenlere beslenme eğitimi verilecek

Öğretmenlere beslenme eğitimi verilecek. Sabri Ülker Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliği yaptı. Buna göre öğretmenlere beslenme konusunda hizmet içi eğitim verilecek. Proje 2018-2019 öğretim yılında 10 ilde gerçekleştirilecek. Eğitim alacak öğretmen sayısının bin olacağı tahmin ediliyor.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, vakıf 2011'de MEB desteğiyle Yemekte Denge Eğitim Projesi'ni yaşama geçirdi. Geçen yıl öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen ve bakanlıkça sertifikalandıran hizmet içi eğitim programı, bu yıl da yapılıyor. 

ÖĞRETMENLERE BESLENME EĞİTİMİ VERİLECEK

2018-2019 eğitim öğretim yılında öğretmenlere beslenme konusunda hizmet için eğitim verilecek proje 10 ilde uygulanacak. Bu iller İstanbul, Antalya, Sinop, Trabzon, İzmir, Erzurum, Aydın, Antalya, Kahramanmaraş ve Kayseri.

6 MİLYON KİŞİYE ULAŞILDI

Bugüne kadar 6 milyonun üzerinde çocuk, ebeveyn ve öğretmene ulaşan proje, Ankara, Adana, Bursa, Eskişehir ve Rize'nin eklenmesiyle 15 ilde uygulanıyor. Bu yıl hizmet içi eğitimle bin öğretmene ulaşılması planlanıyor. Projenin mesajlarını çocuklara daha iyi aktarabilmek için hazırlanan okul öncesi ve 1. sınıflara yönelik üç hikaye kitabı da çocuklara dağıtılacak.

YEMEKTE DENGE EĞİTİM PROJESİ NEDİR?

Sabri Ülker Vakfı Genel Müdürü Begüm Mutuş, Yemekte Denge Eğitim Projesi ile ilgili şunları söyledi:

"2011'de Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Yemekte Denge, 20 bin öğrenciden milyonlara ulaştı. Geçen yıl projemizde attığımız önemli adımlardan biri projenin temel mesajlarının okullarda ilgili derslerde okutulması, bir diğeri ise öğretmenlerimize hizmet içi eğitim kapsamında temel beslenme eğitimi verilmesidir. Bu yılın en önemli adımı ise projenin uygulandığı il sayısının Ankara, Adana, Bursa, Eskişehir ve Rize’nin eklenmesiyle birlikte 15’e ulaşması oldu. Hizmet içi eğitimlere de devam ediyoruz. Hedefimizde daha çok çocuğa, ebeveyne ve öğretmene ulaşmak var."

16-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş