Arama sonuçları

'Patik' liseye geldi

'Patik' liseye geldi

'Patik' liseye geldi. Manisa'da okul müdürü tarafından yaralı halde sokakta bulunduktan sonra tedavi ettirilen ve okul bahçesinde bakılmaya başlanan Golden Retriever cinsi köpek, öğrencilerin ve öğretmenlerin neşe kaynağı oldu.

Yunusemre İlçesi'ndeki Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlyas Kayaokay, yaklaşık 10 gün önce evinin yakınlarında bulduğu sahipsiz yaralı köpeği, önce evinin bahçesine aldı, sonra veterinere götürerek tedavi ettirdi. 

'PATİK' LİSEYE GELDİ

Daha sonra Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin'e bilgi vererek, köpeğe okul bahçesinde bakmak istediğini ileten Kayaokay, olumlu yanıt aldıktan sonra okul bahçesinde kurduğu kulübede "Patik" adını verdikleri köpeğe bakmaya başladı. 

DERS ARALARINDA PATİK İLE BİRLİKTELER

Tedavi sürecinin ardından yaraları hızla iyileşen "Patik", lise öğrencilerinin neşe kaynağı oldu. Ders aralarında öğrencilerin yakından ilgilendiği "Patik"in çocuklarla top oynadığı anlar renkli görüntüler oluşturuyor. 

SAĞLIK DURUMU İYİ

Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlyas Kayaokay,köpeği yaralı halde görünce çok üzüldüğünü, etrafta sahibini araştırdığını, kimseyi bulamayınca da evinin bahçesinde bakmaya başladığını söyledi. 

Köpeğin ciddi yaraları olduğunu dile getiren Kayaokay, şöyle dedi: "Yaralarını görünce vicdanen rahatsız oldum. Önce bahçeme aldım sonra veterinere götürerek teslim ettim. Adını da Patik koyduk. Bakımlarını ve aşılarını yaptırdık. Şu anki sağlık durumu çok iyi. Patik'e okul bahçesinde bakmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden olur alındı. Doğru bir karar verdik, hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz çok mutlu. Golden cinsi olduğu için çok insancıl ve çok cana yakın, bu sebeple personelimizle çabuk kaynaştı. Çok kötü durumdaydı insani olarak üzerime düşeni yaptım. Okul içerisinde ona bir kulübe yaptırdık öğrencilerimiz öğle aralarında onunla ilgilenip vakit geçiriyor. Öğrenciler için stres atıcı bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Öğrenciler de Patik de çok mutlu."

ÇOCUKLAR İÇİN İYİ

Edebiyat öğretmeni Nurten Çıtır da farkındalık yaratmak adına çok güzel bir örnek yaşandığını belirterek, şöyle dedi:

"Çocuklar sokakta terk edilmiş bir hayvana nasıl yuva açılabileceğini gördüler. Çocuklara Patik sayesinde sevgiyi hem yaşayarak, hem anlatarak hem de göstererek aşıladık." diye konuştu.

Öğrencilerden Zeliha İrem Barış, Patik'in okulun uğuru haline geldiğini, bir canlıyı ölümden kurtarmanın ve iyileştirmenin çok güzel bir duygu olduğunu anladıklarını kaydetti. 

Ders aralarında sürekli patikle oynadıklarını söyleyen Barış, "Patik'in yanına gelerek onun meşhur topuyla oynuyoruz. Patik de bu durumdan memnun gözüküyor." ifadelerini kullandı. 

 

15-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş