Arama sonuçları

Saint Benoit Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Saint Benoit Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir?

Saint Benoit Fransız Lisesi: LGS taban puanı, kontenjanı nedir? Saint Benoit Fransız Lisesi yabancı özel lise statüsünde. 1783 yılında kurulan lise bir yıl hazırlık olmak üzere 5 yıl eğitim veriyor. Fransızcanın yanı sıra İngilizce dil yeterlilik sertifikaları veren okulda, Çin Kültürü Kulübü ile Çince öğrenmek de mümkün.

Diğer Fransız liseleri ve özel okullar lise öğrencilerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı merkezi sınav Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanlarına göre alıyor.

SAINT BENOIT FRANSIZ LİSESİ: LGS TABAN PUANI, KONTENJANI NEDİR?

2019-2020 öğretim yılı için 1. Ön kayıt puanını 463 olarak açıklamıştı. Serbest kayıt döneminde puanı 450 oldu. Saint Benoit Fransız Lisesi'nin 2019-2020 kontenjanı 176.

ST. BENOIT DİPLOMASININ ÖZELLİĞİ VAR MI?

Öncelikle Fransız Bakalorya denkliği veren diploması sayesinde öğrenciler Fransa’daki ve başka ülkelerdeki Frankofon üniversitelere doğrudan başvuru hakkı kazanıyor. 1963'te yayınlanan Fransız Eğitim Bakanlığı'nın tebliğine istinaden Saint Benoît Lisesi'nin verdiği diploma Fransız Bakaloryası'na denk kabul ediliyor.

Ayrıca öğrenciler, Galatasaray Üniversitesi'nin Fransız okullarına koyduğu yüzde 25'lik kontenjandan iç sınava girerek yararlanabiliyor. Ancak bu haktan yararlanabilmek için Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 25 bin arasına girmeleri gerekiyor.

OKULUN ÖĞRENİM ÜCRETİ NEDİR?

2019-2020 öğretim yılı ücreti  1 peşinat + 5 taksit halinde 68 bin 240 TL, peşin 61 bin 416 TL olmuştu.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI NEDİR?

Mezunlar ağırlıklı olarak Fransa’da üniversite okumayı tercih ediyor. 2019 yılında 102 öğrenci yurtdışı üniversitelerden kabul aldı. Öğrencilerin büyük kısmı da iç sınav yoluyla Galatasaray Üniversitesi’ne geçiyor.

 

 

10-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş