Arama sonuçları

Sıralamam ne oldu ÖSYM?

Sıralamam ne oldu ÖSYM?

Sıralamam ne oldu ÖSYM? İşte bu soru Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınavların ilk turunu bitiren ve ikincisine giren öğretmenlerin ÖSYM'ye yönelttiği soru. Çünkü ÖSYM adayların girdiği KPSS ile 17 dalda yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin (ÖABT) puanlarını açıkladı ama branş sıralamalarını açıklamadı. Öğretmenler de "Sıralama belli değil, adaylar hangi sıralamaya göre mülakata çağrılıyor bilmiyoruz" diyor.  

MEB, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından öğretmen açığını kapatmak için 15 bin sözleşmeli öğretmen alacak. "Çakılı" olarak nitelendirilen bu öğretmenler atandıkları yerlerde 6 yıl kalmak zorunda ve eş durumundan da tayin isteyemeyecek. 

Bu öğretmenler KPSS ve ÖABT sınav sonuçlarına ve adayların katılacağı sözlü sınav sonuçlarına göre atanacaklar. Başvurular da sözlü sınavlar da iki aşamalı olarak yapılıyor. İlk aşama ÖABT girmek zorunda olmayan adaylar için bitti. Bu adaylar sözlü sınavlarını tamamladı. ÖABT isteyen alanlar için ise adaylar için de sözlü sınav bitti ve 27 Eylül'e dek sürecek. Sözlü sınava ilan edilen kadronun 3 katı aday çağrılıyor. 

Ancak adaylar ÖSYM'nin branş sıralamalarını açıklamamış olmasını eleştiriyor. Adaylar, "Sıralamamız yok, hangi sıraya göre mülakata çağrılıyoruz bilmiyoruz" diyor. Adayların talebi ÖSYM'nin branş sıralamasını açıklaması. 

Sosyal medyada da başlattıkları kampanya ile Twitter'da "siralamamNeOldu ÖSYM? başlığı ile TT olan adayların mesajları şöyle:

-Evet sabreden dervişin rekorunu kırdığınıza göre şu sıralamaları da açıkla da muradımıza erelim

-Bizi hala sıraya sokamadın mı ÖSYM

-Sıralamamızı öğretmenler atanınca açıkla

-Bir sıralamayı bile bize çok gördün

-Hala KPSS ÖABT sıralamaları açıklanmadı

-Sıralamayı artık 10 Ekim'de açıklarsın

-Branş bazında sıralamayı açıkla ÖSYM

-Sıralamayı açıkla da önümüzde kaç kişi var görelim

23-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş