Arama sonuçları

Ücretli öğretmenlere maaşları ödenecek

Ücretli öğretmenlere maaşları ödenecek

Ücretli öğretmenlere maaşları ödenecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenler ile usta öğreticilerin ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE MAAŞLARI ÖDENECEK

Uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart'tan bu yana ders ücreti karşılığı görev yapan ücretli öğretmenlerin maaşlarının ne olacağı tartışma konusuydu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda çalışma yürütüldüğünü açıklamıştı.

Selçuk, bugün ise  ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

TRT Haber canlı yayınında eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı, açıklamalarda bulundu.

Ücretli öğretmenlerin maaş ödemelerine yönelik soru üzerine Selçuk, bu konuda Maliye Bakanlığıyla ortak çalışma yapıldığını hatırlattı. 

Teknik çalışmaların sonuna gelindiğini bildiren Selçuk, şunları söyledi. "Ücretli öğretmenler uzaktan eğitim yoluyla yaptığımız çalışmalara katkılarını sürdürerek ücretlerini almaya devam edecek. Bu, bugünden itibaren olmayıp uzaktan eğitim başladığı günden itibaren geçerli. Bu karar bugün alındı ama geçmişe yönelik olarak ücretleri kesilmeyecek."

Selçuk, ücretli öğretmenlerden öğrencilerini takip etmelerini, iletişime geçmelerini, ödevlerini kontrol etmelerini istedi.

 

01-04-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş