Arama sonuçları

Yapay zeka öğretmenleri işsiz bırakmayacak

Yapay zeka öğretmenleri işsiz bırakmayacak

Yapay zeka öğretmenleri işsiz bırakmayacak. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Say yapay zekanın eğitimde kullanılması hakkında bilgi verdi. Say, "Yapay zekayı insanların eğitiminde faydalı olacak şekilde tasarlarsak olumlu bir şey yapılmış olur" dedi.

YAPAY ZEKA ÖĞRETMENLERİ İŞSİZ BIRAKMAYACAK

Say, Edirne Barosu tarafından "Yapay Zeka" konulu konferansta konuştu. Say, yapay zeka ve teknolojinin doğru kullanıldığında eğitim ve öğrenme açısından önemli faydaları olduğunu vurguladı.

Say, yapay zekanın bazı durumlarda öğretmenlerin materyal hazırlamasında yardımcı olabileceğini,ancak öğretmenleri işsiz bırakmayacağını ifade eden Say, "Ama sayılarını azalma ihtimali var. Yapay zekayı insanların eğitiminde faydalı olacak şekilde tasarlarsak olumlu bir şey yapılmış olur. Öğrenme açısından harika bir çağda yaşıyoruz. 'Ben bunu bilmiyorum' deme hakkının olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Telefonla iki saat sosyal medyaya bakacak zaman varsa onu biraz azaltıp bir şeyler öğrenmek için kullanmak fena fikir olmayabilir."

Edirne Barosu Başkanı Alper Pınar da yapay zekanın zaman içerisinde yaşamın bir parçası olduğunu ve yapay zeka kullanarak hazırlanan programların hukuk alanında da avukatlar için faydalı olduğunu söyledi.

 

08-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş