Arama sonuçları

YÖK: Üniversiteler 1 Ekim'den sonra açılacak

YÖK: Üniversiteler 1 Ekim'den sonra açılacak

YÖK: Üniversiteler 1 Ekim'den sonra açılacak. YÖK, "Üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları istenmiştir. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecektir" açıklaması yaptı.

KAMPÜSLER SEYRELTİLECEK

YÖK tarafından yapılan açıklamada, “Kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması” da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanınmıştır. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale gelmiştir" ifadelerine de yer verildi. Bu uygulamayla kampusteki öğrenci sayısının yarıya kadar indirilmesi hedeflendiği de belirtildi.

HİBRİT MODEL İLE EĞİTİM YAPILACAK

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Türk yükseköğretimine getirilen karma (hibrit) modelin hayırlara vesile olmasını diledi.

Saraç, "Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığının karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husus olduğunun altını çizmek isteriz" dedi.

HER ÜNİVERSİTE KENDİ TAKVİMİNİ BELİRLEYECEK

Üniversitelerin ilgili kurullarının insiyatifleri ile fakülte ve hatta bölüm bazında, o bölümün durumuna göre farklı eğitim uygulamaları yapılabilecek. Bir bölüm uzaktan eğitim görürken, diğer bir bölümde seyreltilmiş olarak yüz yüze eğitime geçilebilecek. Öğrenciler, bundan sonraki süreci kendi üniversitelerinin konuyla ilgili aldığı kararları takip ederek öğrenebilecekler.

13-08-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş